Користувач:Muronlviv

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
                                  Історія Храму Святого Пророка Іллі

Греко-католицька церква Св. Іллі на Кривчицях збудована на місці первісної дерев'яної церкви 1698 р. Наприкінці ХІХ ст. (1884 р.) реконструювали вже муровану споруду церкви Св. Іллі. Дослідники припускають, що церква була споруджена на місці поганського капища, де поклонялися Перуну. Церква Св. Анни на вул. Заозерній, споруджена у 1775 р.

Сусідні Кривчичі належать до найстарших сіл під Львовом.

Як було вже згадано, тут збирався купецький караван, що їхав на схід; дорога йшла через Лисиничі на Глиняни й далі. На кривчицьких полях стояв також табір Богдана Хмельницького 1648 р. і частина військ 1655 р. Досі ще частина кривчицьких піль має назву Табори.

Як показали археологічні розкопки 1995 року,на місці де стоїть Храм Святого

Іллі.Тесвитянина,ще в княжі часи височіла мурована вежа фортеця, у вигляді ротанди і фундаменти її стін служать основою нинішнього храму, перша згадка про який датована на 1698 роком.Тривалий час храм Святого Іллі був дочірнім і належав до Знесенської церкви Вознесіння Господнього.Перед другою світовою війною своєю активністю тут відзначало Свічове братство.

Парафіяни Кривчиць брали активну у національно-визвольних змаганнях

українського народу 20 століття.Свідчить про це спільне поховання біля храму воїнів Українських Січових Стрільців,які полягли в героїчній боротьбі за Львів.У післявоєнні роки церковний храм підлягав юриздикції Московської патріярхії РПЦ.

Незважаючи

на утиски віруючих атеїстичною владою, парафіяни все ж знаходили можливість утримувати храм у зразковому стані, щоб своїм виглядом він приваблював односельців.Навіть у час, коли влада була занята Олімпіади в 1980-му році, вірні зуміли скористатися нагодою, щоб добувати церковні пріміщення.У літку 1990 року вірні парафії повернулися у лоно Греко-Католицької Церкви, їхній парох розгорнув активну духовну діяльність.При храмі організовано суботню вечірню школу, в якій почергово ведуть заняття священики Греко-Католицької і сусідньої Православної церков.