Файл:Братська могила у с.Шевченкове, загальний вигляд.JPG

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Повна роздільність (4000 × 3000 пікселів, розмір файлу: 4,31 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Опис файлу

Опис
Українська: Братська могила радянських воїнів, які загинули під час звільнення с. Шевченкове у жовтні 1943 – лютому 1944 років. (Обеліск - цегла.), Шевченкове, біля клубу (ріг вул. Мічуріна та Нової)

На знімку - загальний вигляд братської могили.

Невеличка історія: Коли я прийшов фотографувати, невеличкий парк навколо могили саме розчищали двоє чоловіків. Один із них виявився головою сільради, від нього я дізнався багато цікавого. Ця могила знаходиться на місці ями, де зберігали овочі, а коли фронт пройшов село Шевченкове і став далі - наказали позбирати убитих і скласти в цю яму, а пізніше встановили цей пам'ятник. Він також згадував значне мародерство - коли воїнів порозшукували по полях і повідмічали, готуючи до перевезення в могилу, з них забрали більшу частину одягу, особливо він згадував американські червоні чоботи, в яких були взуті бійці (допомога армії?). Це не єдина братська могила в селі - трохи далі на кладовищі є ще одна, де поховали бійців присипаних під час боїв на полях, їх знайшли наступної весни, здається він казав що їх було більше сотні безіменних. Друга братська могила, що на кладовищі, у реєстрі пам'яток відсутня. Також він казав, що могилу скоро реконструюють, і вони прибирають парк (обрізують дерева) до дня партизана, 22 вересня, що буде незабаром. (Боюсь що реконструкція буде така-ж руйнівна як і в Романівці). І що щорічно вони збираються на день партизана біля цієї могили, з тими хто ще залишився. В селі ще мешкає один справжній партизан, йому 90, і кілька ветеранів. Про партизана він розказував, що той з двома друзями в війну крав зброю в німців, та робив диверсії на поїздах. А також він вів диверсійну групу для захоплення дамби КРЕСу (це певно було ще до штурму міста та подвигу групи Шурупова), та їх помітили, а по поверненню додому його вже чекали німці, і так він потрапив у концтабір біля ш.Валявко, з якого на щастя швидко втік.

Ця людина знає великий масив краєзнавчої інформації, я так зрозумів, фактично виступає як хранитель цієї інформації для навколишніх сіл. І якщо колись по Криворіжжю буде Вікіекспедиція, то до нього неодмінно треба завітати.
Це фотографія пам'ятки культурної спадщини в Україні, номер у каталозі конкурсу «Вікі любить пам'ятки»: 12-218-0281
Час створення
Джерело Власна робота
Автор WDKeeper
Місцеположення камери47° 59′ 24,77″ пн. ш., 33° 34′ 55,95″ сх. д.  Heading=135° Kartographer map based on OpenStreetMap.Перегляньте це та інші зображення поблизу на: OpenStreetMapinfo

Ліцензування

Я, власник авторських прав на цей твір, добровільно публікую його на умовах такої ліцензії:
w:uk:Creative Commons
зазначення авторства поширення на тих же умовах
Ви можете вільно:
  • ділитися – копіювати, поширювати і передавати твір
  • модифікувати – переробляти твір
При дотриманні таких умов:
  • зазначення авторства – Ви повинні вказати авторство, надати посилання на ліцензію і вказати, чи якісь зміни було внесено до оригінального твору. Ви можете зробити це в будь-який розсудливий спосіб, але так, щоб він жодним чином не натякав на те, наче ліцензіар підтримує Вас чи Ваш спосіб використання твору.
  • поширення на тих же умовах – Якщо ви змінюєте, перетворюєте або створюєте іншу похідну роботу на основі цього твору, ви можете поширювати отриманий у результаті твір тільки на умовах такої ж або сумісної ліцензії.


Підписи

Додайте однорядкове пояснення, що саме репрезентує цей файл

47°59'24.770"N, 33°34'55.952"E

азимут: 135 градус

0,00625 секунда

Історія файлу

Клацніть на дату/час, щоб переглянути, як тоді виглядав файл.

Дата/часМініатюраРозмір об'єктаКористувачКоментар
поточний13:34, 15 вересня 2015Мініатюра для версії від 13:34, 15 вересня 20154000 × 3000 (4,31 МБ)WDKeeperUser created page with UploadWizard

Метадані