Файл:Будинок аптекаря Зеліка Невлера.jpg

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Повна роздільність (4608 × 3072 пікселів, розмір файлу: 4,69 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Опис файлу

Опис
Українська: Будинок аптекаря Зеліка НевлераПокровськ (Красноармійськ), вул. Центральна (Свердлова), 134
Це фотографія пам'ятки культурної спадщини в Україні, номер у каталозі конкурсу «Вікі любить пам'ятки»: 14-132-0014
Час створення
Джерело Власна робота
Автор Покровський музей

Будинок на вулиці Катеринославській на станції Гришине (сучасна адреса: м.Покровськ вулиця Центральна 134) належав аптекарю Зеліку Іудовичу Невлеру. Зелік Невлер народився у 1886 році, мав вищу освіту, до 1937 року був завідуючим аптекою №180. 4 червня 1937 року був заарештований та засуджений трійкою УНКВС на 19 років ВТТ. Після відбуття покарання проживав у місті Новомосковськ Дніпропетровської області. Був реабілітований у 1956 році. За свою історію будинок неодноразово змінював своє призначення. В роки становлення радянської влади з жовтня 1918 по травень 1919 років тут знаходився революційний комітет, а з січня по лютий 1922 роки – повітовий комітет КП (б)У і повітовий комітет комсомолу (довгий час на будівлі висіла меморіальна дошка). В радянські часи довгий час - народний суд. Дата побудови приблизно кінець XIX– початок XX століть. Будинки, які належали представникам єврейської національності вигідно відрізнялися від інших. Особливо це стосувалося дверних порталів і віконних отворів, які, як правило, були обрамлені графічним рельєфним декором у вигляді колон, з використовуванням трьохкутних і на півциркульних сандриків, віконних отворів двох типорозмірів, суцільної підвіконної полички, пілястр, ступінчатого карнизу. Будинок – яскравий приклад так званого «купецького стилю», який отримав розвиток саме у кінці XIX – початку XX століть у Катеринославській губернії.

Ліцензування

Я, власник авторських прав на цей твір, добровільно публікую його на умовах такої ліцензії:
w:uk:Creative Commons
зазначення авторства поширення на тих же умовах
Ви можете вільно:
  • ділитися – копіювати, поширювати і передавати твір
  • модифікувати – переробляти твір
При дотриманні таких умов:
  • зазначення авторства – Ви повинні вказати авторство, надати посилання на ліцензію і вказати, чи якісь зміни було внесено до оригінального твору. Ви можете зробити це в будь-який розсудливий спосіб, але так, щоб він жодним чином не натякав на те, наче ліцензіар підтримує Вас чи Ваш спосіб використання твору.
  • поширення на тих же умовах – Якщо ви змінюєте, перетворюєте або створюєте іншу похідну роботу на основі цього твору, ви можете поширювати отриманий у результаті твір тільки на умовах такої ж або сумісної ліцензії.


Підписи

Додайте однорядкове пояснення, що саме репрезентує цей файл

Об'єкти, показані на цьому файлі

зображує

Історія файлу

Клацніть на дату/час, щоб переглянути, як тоді виглядав файл.

Дата/часМініатюраРозмір об'єктаКористувачКоментар
поточний10:05, 27 вересня 2018Мініатюра для версії від 10:05, 27 вересня 20184608 × 3072 (4,69 МБ)Покровський музейUser created page with UploadWizard

Глобальне використання файлу

Цей файл використовують такі інші вікі:

Метадані