Верф Брюгген

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Верф Брюгген (норв. Bruggen i Bergen, також відома якTyskebryggen) — це комплекс торгових будинків, розташованих на східному боці фьорда поблизу Бергена, Норвегія. У 1979 році верф Брюгенн була занесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Назва Брюгген походить від фламандського міста Брюгге (англ. Brugge).

Місто Берген було засноване в 1070 році. У 1360 році в Бергені було створено представництво (контора) Ганзейського союзу і місто перетворилося на важливий торговий центр. В адміністративних будівлях розміщувалися клерки з багатьох країн Європи, особливо з Німеччини. Склади були заповнені товарами, зокрема, рибою з Північної Норвегії, а також зерном з Європи.

Брюгген під час німецької окупації, 1944

За свою історію Берген зазнав багато пожеж, оскільки, традиційно, більшість будинків були зроблені з дерева. Це також стосується і верфі Брюгенн, тож на сьогоднішній день лише близько чверті будинків збудовано до 1702 року, тоді як старіші склади і адміністративні будівлі згоріли. Збережена частина Брюггена переважно складається з молодших будівель, хоча є деякі кам'яні підвали, що датуються 15-м століттям.

Частина верфі була знищена під час пожежі в 1955 році. Пізніше ця територія була використана для будівництва музею Брюггена, який складається з комплексу археологічних пам'яток, а також деяких старих дерев'яних будинків. На панорамному зображенні внизу це остпнні ліві шість будинків.

Сьогодні у верфі Брюгген розташовується велика кількість туристичних та сувенірних магазинчиків, а також ресторани, кафе та музеї. Більшість з 58 будівель, що уціліли після пожежі 1955 року, тепер використовується як студії художників.


Панорамний вид верфі Бергена
Панорамний вид верфі Бергена

Література[ред.ред. код]

Відео верфі Брюгген
  • Richard Carstensen: BERGEN – Entwicklungsbild einer norwegischen Hafenstadt, besonders im Hinblick auf Bergens Beziehungen zur Hanse, in: Mitteilungen der Geographischen Gesellschaft zu Lübeck, Heft 53, Lübeck 1973.
  • Ingvild Øye (Hrsg.): Bergen und die deutsche Hanse, Bergen 1996, ISBN 82-90289-65-0.
  • Mike Burkhardt: Das Hansekontor in Bergen im Spätmittelalter – Organisation und Struktur, in: Hansische Geschichtsblätter 124 (2006), S. 22–71.

Посилання[ред.ред. код]