Вікіпедія:Заявки на статус адміністратора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:ЗСА

Архіви
2014 ·  2013 ·  2012 ·  2011 ·  2010 ·  2009 ·  2008 ·  2007 ·  2006 ·  2005

На цій сторінці користувачі можуть подавати свої кандидатури на статус адміністратора. Рішення щодо присвоєння статусу приймається спільнотою голосування (для цього необхідно 70% підтримки; детальніше з правилами голосування можна ознайомитися нижче). Статус адміністратора надають бюрократи. Попередні голосування можна знайти в архіві.

Також сторінка призначена для заявок на зняття статусу адміністратора. При наявності аргументованих зауважень до роботи будь-якого адміністратора висунути його на позбавлення статусу має право кожен користувач. Рішення щодо зняття статусу теж підбивається на основі голосування. Для позбавлення статусу адміністратора номінований має отримати 51% голосів за зняття.

Правила обрання адміністраторів

Адміністраторами можуть стати користувачі, які мають на момент висунення:

 • щонайменше 1000 редагувань в основному просторі,
 • щонайменше 3 місяці досвіду редагувань,
 • щонайменше 10 редагувань службового простору шаблон/Вікіпедія/довідка.

Кандидатура розглядається голосуванням.

Правила голосування:

 • Голосувати можуть лише зареєстровані користувачі, які на момент початку голосування мають:
  • понад сто редагувань в основному просторі,
  • стаж у Вікіпедії не менше двох тижнів.
 • За себе не можна голосувати.
 • Голосування вважається легітимним, якщо проголосували щонайменше 5 користувачів (в тому числі голоси «Утримались»)
 • Голосування триває 1 тиждень з моменту особистого підтвердження кандидатом згоди на сторінці голосування. Якщо такої згоди нема, то голосування вважається недійсним.
 • Користувач обирається адміністратором, якщо набирає понад 70 % голосів «за» (з голосів «за» й «проти»).
 • У разі невдалої номінації або в разі позбавлення прав користувач може знову висунути свою кандидатуру не раніше, ніж через 60 днів.

Заявки на статус адміністратора

Додавайте нову заявку за цим зразком у розділ нижче.

=== [[Користувач:|]] ===
'''{{user2|}} '''<br />
'''Висунув:''' ~~~~<br />
'''Підтвердження згоди кандидата:'''
{{Голосування/
|1= (ім'я користувача)
|початок= 
|тривалість=тиждень
|закінчення=
|статус=триває
|За=0
|Проти=0
|Утримуюсь=0
}}

==== {{За}} ====
Увага! Голосування розпочинається після підтвердження згоди кандидата.
# 

==== {{Проти}} ====

==== {{Утримуюсь}} ====
# 

==== Запитання до кандидата ====
Загальні питання:
* Які з обов'язків адміністратора Ви будете виконувати?
* Як Ви оцінюєте свій внесок у Вікіпедію?
* Чи були у Вас конфлікти з іншими учасниками Вікіпедії? Якщо так, то як Ви їх розв'язали і як маєте намір робити це надалі?
* Чи Ви плануєте регулярно брати участь у роботі української Вікіпедії?
* Чи переглядаєте Ви список свіжих редагувань та нових статей?
* Яке Ваше ставлення до авторського права у Вікіпедії?

==== Ухвала ====

Кандидатури на адміністратора: поточні голосування

Atoly

Atoly (обговорення · внесок · к-сть редагувань)
Висунув: Atoly(обг) 19:28, 25 листопада 2014 (UTC)
Підтвердження згоди кандидата:--Atoly(обг) 19:28, 25 листопада 2014 (UTC)

За кого/що Кількість голосів «За» Кількість голосів «Проти» Кількість голосів «Утримуюсь»  %за Початок Тривалість Статус Закінчення
Atoly 8 1 0 88.89% 19:28, 25.11.2014 тиждень триває 19:28, 02.12.2014

Symbol support vote.svg За

 1. Про користувача можу сказати лише добре. Знається на технічній стороні, доволі активний, підтримує вікігурток в місцевій бібліотеці. Крім того, погодився провести віківишкіл в сусідньому райцентрі в рамках Бібліомосту. Відповіді на стандартні питання мене задовольняють. --Ліонкінг (обговорення) 20:41, 25 листопада 2014 (UTC)
 2. Більше адміністраторів хороших і різних. --Yukh68 (обговорення) 21:00, 25 листопада 2014 (UTC)
 3. В принципі, за. --ValeriySh (обговорення) 21:34, 25 листопада 2014 (UTC)
 4. Однозначно за. Працювати бажає, попередньо впевнений у якості такої роботи. Адміністраторів не вистачає катастрофічно - навіть для того, щоб підтвердити вже підбиті мною підсумки. --Максим Підліснюк (обговорення) 19:53, 26 листопада 2014 (UTC)
 5. За, неодноразово перетинався та мав приємні враження. Також приємно, що користувач планує підбивати підсумки, в чому наразі є суттєва потреба — NickK (обг.) 21:03, 26 листопада 2014 (UTC)
 6. --Микола Василечко (обговорення) 21:14, 26 листопада 2014 (UTC)
 7. --DegoleX (обговорення) 22:35, 26 листопада 2014 (UTC)
 8. --Thestraycat57 (обговорення) 22:46, 26 листопада 2014 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти

 1. Пропоную зняти заявку. --Basio (обговорення) 22:53, 25 листопада 2014 (UTC)
  Обґрунтуйте пропозицію, будь ласка. --Atoly(обг) 00:03, 26 листопада 2014 (UTC)
  Добрий адміністратор - перш за все досвідчений патрульний. А з цим у Вас проблеми. Патрулювання звелося до автопатрулювання. 237 затверджень за 2 роки - це зовсім мало. Досвід набувається при перегляді внеску інших, щоб не робити помилки. Конкретно: у статтях про типи заказників некоректна категоризація; про природно-заповідний фонд Київської області - червоні шаблони і категорії. У Байрак не проставлено інервікі; некоректні дати у Покровський районний народний історико-краєзнавчий музей; дивна фраза У 2011 році він згадав, що вже 42 роки тверезий у Денні Трехо; сумнівна значимість книг Кидрука. --Basio (обговорення) 07:42, 26 листопада 2014 (UTC)
  Дякую за відповіді. Спробую відповісти. «Патрулювання звелося до автопатрулювання» — з цим згоден, чужі статті патрулюю зрідка. З категоріями у заказниках дійсно намудрив, вже підчистив. ПЗФ Київської області наразі в роботі, просто перервався щоби зробити базу даних для бота для заливки стабів ПЗФ Тернопілля до Місяця Тернопілля, а так я зазвичай червоні категорії/шаблони заповнюю впродовж кількох днів. Щодо інтервікі — пропустив, не буду перечити. Щодо музею якщо те що я виправив не воно, то я не зрозумів. «...вже 42 роки тверезий» — переправив на «вже 42 роки не вживає алкогольні напої», але думаю що й попереднє формулювання було зрозумілим. Кидрука поставив на вилучення. --Atoly(обг) 09:22, 26 листопада 2014 (UTC)
  Денні Трехо не згадав, а сказав (ніби до того не пам'ятав). У музеї вжито вислів на сьогодні, а 26 листопада 2014 закрили зал періоду зародження християнства Face-smile.svg. А якщо серйозно, то адміністратор повинен чітко знати вимоги Вікіпедії, а не вивчати їх під час номінації, що допустимо для патрульного. Ще раз рекомендую зняти заявку. Я можу навести ще інші аргументи проти, але думаю цих досить. Поставтесь до цього з розумінням. --Basio (обговорення) 10:44, 26 листопада 2014 (UTC)
  «Згадав» я вжив аналогічно російському «упомянул», але якщо це вводить в оману, перефразую. Щодо на сьогодні — намагаюся перестати вживати цю фразу у вікі, але все ж іноді проскакує. Щодо вимог вікіпедії — я їх знаю, але знання абсолютним не буває, щось можна призабути, щось пам'ять може перекрутити. Але як сказано в прислів’ї — Тільки той не помиляється, хто ні до чого не торкається. Щодо Вашої рекомендації знати заявку, я мабуть відмовлюся, хай вирішить спільнота, чи я можу бути адміністратором. Тим більше що адміністрування і патрулювання це трішки різні речі. І дякую за Ваші зауваги, вдосконалення не має меж. --Atoly(обг) 11:40, 26 листопада 2014 (UTC)
  Все-таки зал періоду 1930—1940-х років, а не епохи зародження християнства. Адміністрування і патрулювання дещо різні речі, але до адміністратора значно більше вимог і зроблені помилки, як патрульного, спільнота не зрозуміє. Свою думку я не буду змінювати. --Basio (обговорення) 12:00, 26 листопада 2014 (UTC)
  Перевірив джерело, там вказано «30—40-х років», але в статті все-таки переправив. Думаю таке уточнення не буде зайвим. Дякую. --Atoly(обг) 12:09, 26 листопада 2014 (UTC)
  Хм, взагалі не бачу зв'язку між патрулюванням і адмініструванням. Патрулювання в сенсі FlaggedRevisions (статус editor) йде окремо від прав адміністратора і адміністратор може взагалі не бути патрульним, тоді як патрульний-patroller вже входить у права адміна.--Анатолій (обг.) 11:26, 26 листопада 2014 (UTC)
  Так само не бачу жодного зв'язку. Якщо користувач погано патрулюватиме, то його можна буде позбавити прапору навіть якщо він буде адміністратором. --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 18:12, 26 листопада 2014 (UTC)

Symbol neutral vote.svg Утримуюсь

Запитання до кандидата

Загальні питання:

 • Які з обов'язків адміністратора Ви будете виконувати?
  Супер адміністратором я не буду. Але в міру вільного часу буду намагатися підбивати підсумки на ВП:ВИЛ, реагувати на ВП:ЗА, можливо виконувати інші адміністративні дії. Є певні тематики яких я уникаю в редагуванні, але сподіваюся що значно на мої дії це не вплине. --Atoly(обг) 19:28, 25 листопада 2014 (UTC)
  Можеш, будь ласка, дати посилання на попередні підсумки які ти підбивав на ВП:ВИЛ (або якщо таких немає, підбий, будь ласка, кілька та дай посилання :) ) щоб можна було оцінити їх якість. На якого плану запити плануєш реагувати? --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 18:16, 26 листопада 2014 (UTC)
 • Як Ви оцінюєте свій внесок у Вікіпедію?
  Відсотково незначний. Якісно — наче нормальний. Намагаюся дотримуватися АП, використовувати АД. Але, думаю, у мене, як і у всіх можна знайти огріхи. --Atoly(обг) 19:28, 25 листопада 2014 (UTC)
 • Чи були у Вас конфлікти з іншими учасниками Вікіпедії? Якщо так, то як Ви їх розв'язали і як маєте намір робити це надалі?
  Наче не було. Намагаюся уникати конфліктних ситуацій. --Atoly(обг) 19:28, 25 листопада 2014 (UTC)
 • Чи Ви плануєте регулярно брати участь у роботі української Вікіпедії?
  Найближчим часом так. Але як повернуться обставини сказати не можна. --Atoly(обг) 19:28, 25 листопада 2014 (UTC)
 • Чи переглядаєте Ви список свіжих редагувань та нових статей?
  Нечасто. Але переглядаю. Більшу увагу приділяю статтям зі списку спостереження, та статтям з якими пов'язую свої статті. --Atoly(обг) 19:28, 25 листопада 2014 (UTC)
 • Яке Ваше ставлення до авторського права у Вікіпедії?
  Авторського права потрібно дотримуватися. На те й воно авторське право. Всі порушення потрібно видаляти. --Atoly(обг) 19:28, 25 листопада 2014 (UTC)
  Так безапеляційно? А що ж тоді робити з цим Файл:Пам'ятник князю Святославу на Пейзажній алеї Київ.jpg або з цим Файл:UEFA EURO 2012 New Logo.png? І відразу запитання: що з цим файлом не так і що робити? І як бути з цією статтею? Дякую. --Pavlo1 (обговорення) 14:36, 26 листопада 2014 (UTC)
  Однобоко відповів на запитання. Перепрошую. Вищесказане (стосовно даного запитання) відноситься лише до тексту. Із зображеннями трішки інше відношення. Я прихильно відношуся до обґрунтування добропорядного використання (але негативно до зловживання ним). Також в Україні є проблема зі свободою панорами. В укрвікі дозволено використовувати зображення з (не)свободою панорами, але за умови, якщо вони десь використовуються. Тож із першим файлом я не бачу проблем (хоча я за те, щоби такі файли завантажувати у повній роздільності, а поверх в малій, а коли збіжить термін дії авторського права чи зміниться законодавство, скасувати зміни). Другий файл містить цілком прийнятне обґрунтування добропорядного використання, третій навпаки не містить його. Останній випадок — очевидне зловживання ОДВ. Дякую. --Atoly(обг) 17:58, 26 листопада 2014 (UTC)
  Добре. Відповідь ясна. Тоді підійдемо з іншого боку. Ви про такі сторінки знаєте Вікіпедія:Звіти бази даних/Невільні файли з надмірним використанням, Вікіпедія:Звіти бази даних/Сторінки, що включають значну кількість невільних файлів? І що будемо робити? --Pavlo1 (обговорення) 18:13, 26 листопада 2014 (UTC)
  Дякую за посилання, колись здається бачив, але ніколи не користувався. --Atoly(обг) 18:35, 26 листопада 2014 (UTC)
  Вікіпедія:Звіти бази даних. Це ля адмінів. Наостанок для повноти щастя. Обидва приклади взяті з цих списків — файл авторства нашого розумника-ексадміністратора не тільки без ОДВ, а ще й має 11 включень. А стаття іншого вікі-ветерана з 16 невільними зображеннями має статус «вибраної». Треба комусь не тільки файли чистити, а й підсумки на «статусних» статтях підбивати. Це теж робота для адмінів. --Pavlo1 (обговорення) 19:26, 26 листопада 2014 (UTC)
  Та в нас ще «статусні» статті проглядати потрібно та деякі й лишати статусів. В файлах роботи не міряно. Підсумки у «статутних» статтях буду підбивати якщо цього нікому буде робити. --Atoly(обг) 19:44, 26 листопада 2014 (UTC)
  Позбавлення — це теж частина роботи. Якщо адміни на висунення хоч інколи заглядають, то на позбавлення статті можуть півроку і більше висіти. --Pavlo1 (обговорення) 20:41, 26 листопада 2014 (UTC)
  А це обов'язково було шановному поки ще арбітру на особистості переходити? Я той файл вантажив, щоб використовувати в одній статті, а те, що його використовують і в багатьох інших статтях — це вже вина не моя. Ви б краще з позовами розібралися, бо лишилося 8 днів, тоді станете екс-арбітром…--Анатолій (обг.) 23:31, 26 листопада 2014 (UTC)
 • Вітаю. Це питання не для перевірки вашого розуміння проблеми, а швидше для висловлювання вашої позиції. Третій файл - логотип Динамо Київ. Чи можна тут використати {{PD-UA-exempt}}? --Максим Підліснюк (обговорення) 18:07, 26 листопада 2014 (UTC)
  Той шаблон до даного зображення недоречний. Динамо Київ є ТОВ «ФК „Динамо“ Київ», а даний шаблон до комерційних структур не має жодного відношення. --Atoly(обг) 18:35, 26 листопада 2014 (UTC)
Запитання від Green Zero
 1. Якщо Ви станете адміном, чи можна від Вас чекати, що кількість виконаних (закритих) запитів (обговорень\голосувань) буде превалювати над якістю їх виконання? — Green Zero обг 21:39, 26 листопада 2014 (UTC)

Ухвала

Позбавлення прав адміністратора / Removal of access


Архіви
2014 ·  2013 ·  2012 ·  2011 ·  2010 ·  2009 ·  2008 ·  2007

Правило позбавлення прав адміністратора/Removal of access policy

Якщо діяльність конкретного користувача, який має статус адміністратора, суперечить цілям і завданням проекту, то його слід номінувати на позбавлення прав на цій сторінці. Перед подачею заявки на позбавлення статусу адміністратора потрібно обговорити з ним проблеми, які виникли, шляхом звернення на його сторінку обговорення. Користувач має чітко повідомити адміністратора про свій намір номінувати його на позбавлення статусу. Якщо порозуміння досягти не вдалося або адміністратор не відповідає впродовж 3 днів, користувач має право виносити питання прямо на голосування. Якщо цієї спроби врегулювання конфлікту не було, заявка може бути достроково закрита бюрократами. Для реалізації підсумку, якщо вирішено позбавити адміністратора прав, слід подавати запит до стюардів на m:Steward requests/Permissions‎#Removal of access.

Рішення про відкликання прав адміністратора повинна приймати спільнота Вікіпедії:

Однак рішення про позбавлення прав адміністратора повинне прийматися вашою спільнотою. Не стюардами. Стюарди не карають і не вирішують, хто є поганим адміністратором. Стюарди лише виконують бажання спільноти. Якщо спільнота має проблему з адміністратором, вам слід вирішити, що робити, і ми це зробимо.
Оригінальний текст (англ.)

However, the decision to unsysop a person should be made by your community. Not by stewards. Stewards do not punish or decide who is not a good sysop. Stewards only do what the community wants. If community has a problem with a sysop, you need to decide what you want to do, and we will do what you need. m:user:Anthere

Для позбавлення прав адміністратор повинен набрати щонайменше 51% голосів «за» позбавлення (серед голосів «за» і «проти»). Голосування триває 1 тиждень. У голосуванні беруть участь зареєстровані користувачі, які на момент початку голосування мають стаж у Вікіпедії не менше 2 тижнів і понад 100 редагувань в основному просторі.
For unsysoping user must have at least 51% (fifty-one percent) of votes «Support». The term of voting is one week.

Кандидатури на позбавлення прав

Архів попередніх голосувань


Заявки треба подавати у вигляді у розділ нижче:

==== [[Користувач:|]] ====
{{admin|}} '''1/0/0'''<br />
'''Причина:''' --~~~~

===== {{За}}/Support =====
# --~~~~
===== {{Проти}}/Oppose =====

===== {{Утримуюсь}}/Neutral =====

===== Рішення/Decision =====

Поточні заявки