Вікіпедія:Заявки на статус адміністратора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:ЗСА

Архіви
2014 ·  2013 ·  2012 ·  2011 ·  2010 ·  2009 ·  2008 ·  2007 ·  2006 ·  2005

На цій сторінці користувачі можуть подавати свої кандидатури на статус адміністратора. Рішення щодо присвоєння статусу приймається спільнотою голосування (для цього необхідно 70% підтримки; детальніше з правилами голосування можна ознайомитися нижче). Статус адміністратора надають бюрократи. Попередні голосування можна знайти в архіві.

Також сторінка призначена для заявок на зняття статусу адміністратора. При наявності аргументованих зауважень до роботи будь-якого адміністратора висунути його на позбавлення статусу має право кожен користувач. Рішення щодо зняття статусу теж підбивається на основі голосування. Для позбавлення статусу адміністратора номінований має отримати 51% голосів за зняття.

Правила обрання адміністраторів

Адміністраторами можуть стати користувачі, які мають на момент висунення:

 • щонайменше 1000 редагувань в основному просторі,
 • щонайменше 3 місяці досвіду редагувань,
 • щонайменше 10 редагувань службового простору шаблон/Вікіпедія/довідка.

Кандидатура розглядається голосуванням.

Правила голосування:

 • Голосувати можуть лише зареєстровані користувачі, які на момент початку голосування мають:
  • понад сто редагувань в основному просторі,
  • стаж у Вікіпедії не менше двох тижнів.
 • За себе не можна голосувати.
 • Голосування вважається легітимним, якщо проголосували щонайменше 5 користувачів (в тому числі голоси «Утримались»)
 • Голосування триває 1 тиждень з моменту особистого підтвердження кандидатом згоди на сторінці голосування. Якщо такої згоди нема, то голосування вважається недійсним.
 • Користувач обирається адміністратором, якщо набирає понад 70 % голосів «за» (з голосів «за» й «проти»).
 • У разі невдалої номінації або в разі позбавлення прав користувач може знову висунути свою кандидатуру не раніше, ніж через 60 днів.

Заявки на статус адміністратора

Додавайте нову заявку за цим зразком у розділ нижче.

=== [[Користувач:|]] ===
'''{{user2|}} '''<br />
'''Висунув:''' ~~~~<br />
'''Підтвердження згоди кандидата:'''
{{Голосування/
|1= (ім'я користувача)
|початок= 
|тривалість=тиждень
|закінчення=
|статус=триває
|За=0
|Проти=0
|Утримуюсь=0
}}

==== {{За}} ====
Увага! Голосування розпочинається після підтвердження згоди кандидата.
# 

==== {{Проти}} ====

==== {{Утримуюсь}} ====
# 

==== Запитання до кандидата ====
Загальні питання:
* Які з обов'язків адміністратора Ви будете виконувати?
* Як Ви оцінюєте свій внесок у Вікіпедію?
* Чи були у Вас конфлікти з іншими учасниками Вікіпедії? Якщо так, то як Ви їх розв'язали і як маєте намір робити це надалі?
* Чи Ви плануєте регулярно брати участь у роботі української Вікіпедії?
* Чи переглядаєте Ви список свіжих редагувань та нових статей?
* Яке Ваше ставлення до авторського права у Вікіпедії?

==== Ухвала ====

Кандидатури на адміністратора: поточні голосування

Щойно помітив! Lamsec-ові дякую за довіру. Post factum, але відмовлюся через брак часу та "профнепридатність" до цієї роботи. Якщо повернуся до активної діяльності у проекті, то, в основному, як ботовод.--Rar (обговорення) 08:31, 16 серпня 2014 (UTC)

Позбавлення прав адміністратора / Removal of access


Архіви
2014 ·  2013 ·  2012 ·  2011 ·  2010 ·  2009 ·  2008 ·  2007

Правило позбавлення прав адміністратора/Removal of access policy

Якщо діяльність конкретного користувача, який має статус адміністратора, суперечить цілям і завданням проекту, то його слід номінувати на позбавлення прав на цій сторінці. Перед подачею заявки на позбавлення статусу адміністратора потрібно обговорити з ним проблеми, які виникли, шляхом звернення на його сторінку обговорення. Користувач має чітко повідомити адміністратора про свій намір номінувати його на позбавлення статусу. Якщо порозуміння досягти не вдалося або адміністратор не відповідає впродовж 3 днів, користувач має право виносити питання прямо на голосування. Якщо цієї спроби врегулювання конфлікту не було, заявка може бути достроково закрита бюрократами. Для реалізації підсумку, якщо вирішено позбавити адміністратора прав, слід подавати запит до стюардів на m:Steward requests/Permissions‎#Removal of access.

Рішення про відкликання прав адміністратора повинна приймати спільнота Вікіпедії:

Однак рішення про позбавлення прав адміністратора повинне прийматися вашою спільнотою. Не стюардами. Стюарди не карають і не вирішують, хто є поганим адміністратором. Стюарди лише виконують бажання спільноти. Якщо спільнота має проблему з адміністратором, вам слід вирішити, що робити, і ми це зробимо.
Оригінальний текст (англ.)

However, the decision to unsysop a person should be made by your community. Not by stewards. Stewards do not punish or decide who is not a good sysop. Stewards only do what the community wants. If community has a problem with a sysop, you need to decide what you want to do, and we will do what you need. m:user:Anthere

Для позбавлення прав адміністратор повинен набрати щонайменше 51% голосів «за» позбавлення (серед голосів «за» і «проти»). Голосування триває 1 тиждень. У голосуванні беруть участь зареєстровані користувачі, які на момент початку голосування мають стаж у Вікіпедії не менше 2 тижнів і понад 100 редагувань в основному просторі.
For unsysoping user must have at least 51% (fifty-one percent) of votes «Support». The term of voting is one week.

Кандидатури на позбавлення прав

Архів попередніх голосувань


Заявки треба подавати у вигляді у розділ нижче:

==== [[Користувач:|]] ====
{{admin|}} '''1/0/0'''<br />
'''Причина:''' --~~~~

===== {{За}}/Support =====
# --~~~~
===== {{Проти}}/Oppose =====

===== {{Утримуюсь}}/Neutral =====

===== Рішення/Decision =====

Поточні заявки

Висновок/Conclusion

Вибачте, що втручаюсь — остогидло! Шановні бюрократи, адміністратори, патрульні, редактори і хто там ще!!! Досить перетворювати сторінку голосувань на статус/позбавлення статусу адміністратора на смітник. Верху написано навіщо вона створена. Бюрократ Deineka закрив голосування згідно з правилом вказаним вище. Незадоволені можуть звернутися до органу вповноваженого трактувати («інтерпретувати») правила українського розділу вікіпедії. Іншого, у тому числі Ради Бюрократів, правилами не передбачено. Сподіваюсь це голосування спонукало Leonst звернути увагу на сумлінне виконання обов'язків адміністратора, а ініціативників-розробників доповнень/змін/уточнень до правил (список додавати не буду — він є тут) — утриматись від необдуманих інновацій. Замість вигадувати велосипед займіться прямими обов'язками. Бажаючі будь-що продовжити дискусію — будь ласка, сюди або сюди. З повагою до усіх колег, --Pavlo1 (обговорення) 11:20, 21 липня 2014 (UTC)

Так у нас Арбкому наразі нема (через тих же бюрократів). А щодо закриття, давайте почекаємо думку третього бюрократа (щодо Якудзи ви самі кажете, що йому не до того, проте в Мар'янка повинна бути можливість).--Анатолій (обг.) 11:26, 21 липня 2014 (UTC)
Так, є лише два варіанти виправлення ситуації:
 1. Або самі бюрократи дають чіткі вказівки щодо того, як саме вони визначатимуть виконання цього правила (грубо кажучи, «що треба закрити, щоб номінацію не закрили»)
 2. Або бюрократи запускають вибори Арбкому, і Арбком дає трактування цьому правилу.
В обох випадках зараз м'яч на стороні бюрократів, і лише від них залежить, чи будуть такі довгі обговорення надалі, або ж буде прозора процедура — NickK (обг.) 13:45, 22 липня 2014 (UTC)

Постскриптум: власне, поки тут тривало обговорення, то знайшовся таки нелінивий адміністратор, який підвів підсумки в Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/9 лютого 2014, при цьому три статті були вилучені і дві залишені (тоді як Леонст, як я зрозумів, хотів усі залишити).--Анатолій (обг.) 22:26, 21 липня 2014 (UTC)