Калао негроський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Калао негроський

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Bucerotiformes
Родина: Птахи-носороги (Bucerotidae)
Рід: Rhabdotorrhinus
Вид: Калао негроський
Rhabdotorrhinus waldeni
Sharpe, 1877
Синоніми
Aceros leucocephalus waldeni
Aceros waldeni
Посилання
Вікісховище: Rhabdotorrhinus waldeni
Віківиди: Rhabdotorrhinus waldeni
ITIS: 1174554
МСОП: 22682517

Калао негроський[2] (Rhabdotorrhinus waldeni) — вид птахів родини птахів-носорогів (Bucerotidae).

Поширення[ред. | ред. код]

Ендемік Філіппін. Поширений лише на Західних Вісайських островах: його початковий ареал включав острови Панай, Негрос і Гуймарас, але на останньому острові він уже зник, а в Негросі решта лісових масивів настільки обмежені, що, ймовірно, не гніздиться там більше. Тому сьогодні переважна більшість популяції проживає на Панаї. Тут він мешкає в тропічних лісах на висоті 300-1200 м над рівнем моря і розмножується у великих дуплах дерев.

Опис[ред. | ред. код]

Птах досягає довжини тіла від 60 до 65 сантиметрів. Довжина дзьоба у самців становить від 14 до 15,8 см, а у самиці трохи менше, від 11,4 до 12,5 сантиметрів. У самця червоно-коричнева голова, шия і верхня частина грудей. Оперення тіла і крил, навпаки, повністю чорне з металевими зеленими відблисками на верхній частині тіла. Хвіст чорний з широкою білою центральною смугою. Біла ділянка хвоста часто забарвлена ​​в червонувато-коричневий колір через секрет, що виробляється уропигійною залозою. Дзьоб червоний, шолом об'ємний і закінчується приблизно посередині дзьоба. Неоперені ділянки навколо ока і великий горловий мішок мають жовтий або оранжевий колір. Очі червоні, ноги і ступні чорні. Самиці трохи менші від самця. Його голова і шия повністю чорні; чорним також є гола шкіра навколо очей. Горловий мішок, навпаки, блідо-жовтий. Очі червонувато-карі.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2018). Rhabdotorrhinus waldeni: інформація на сайті МСОП (версія 2021.3) (англ.) 11 березня 2022
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання[ред. | ред. код]