Кипарис

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Кипарис (дерево))
Перейти до: навігація, пошук
Кипарис
Cupressus sempervirens
Cupressus sempervirens
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Pinopsida
Порядок: Pinales
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Кипарис (Cupressus)
Carolus Linnaeus
Види

Кипарис — належить до родини кипарисових, роду кипарис. Рід нараховує 115 видів рослин.

  • Кипарис болотний — дерево 30-35 м заввишки з вузькопірамідальною формою крони в молодому віці і широкопірамідальною, інколи розпростертою — в зрілому. Хвоя м'яка, світло-зелена, пір'ястогребінчаста, на зиму опадає разом з вкороченими пагонами. Його батьківщина — південний схід Північної Америки. Росте на вологих піщаних і глиняних ґрунтах, на берегах річок і на болотах з добрим дренажем. Болотний кипарис занесений до Червоної книги України.

Кипарис болотний світлолюбивий, швидкоросний, живе до 500-600 років. Зустрічаються окремі дерева, вік яких досягає до чотирьох-шести тисяч років.
М'яка, легка, волокнистої будови ядрова деревина ціниться завдяки добрим механічним якостям, і є стійкою проти гниття. Використовується для виготовлення меблів та інших виробів. Ця декоративна рослина розмножується насінням і живцями.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Lutz D. Schmadel, International Astronomical Union Dictionary of Minor Planet Names. — 5-th Edition. — Berlin Heidelberg New-York: Springer-Verlag, 2003. — 992 с. — ISBN 3-540-00238-3