Користувач:Seniuk/Чернетка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
BSI Group
Тип Некомерційна розповсюджувальна організація, що діє відповідно до Великої хартії вольностей
Засновано 1901
Штаб-квартира Лондон
Великобританія
Територія діяльності Всесвітній
Філії 90 офісів у 31 країнах[1][2]
Продукція Стандарти та послуги, пов'язані зі стандартами
Виторг £548.1m (2019)[3]
Співробітники 5,089 (2019)[4]
bsigroup.com

Британський інститут стандартів (англ. British Standards Institution, BSI) — найбільший світовий провайдер стандартів, що покриває всі аспекти сучасної економіки від захисту інтелектуальної власності до технічних специфікацій систем індивідуального захисту.

Історія[ред. | ред. код]

BSI Group headquarters building in Gunnersbury, West London, featuring the BSI Group logo

Британський інститут стандартів (BSI) створений в 1901 р. BIS— це незалежна організація, що діє відповідно до Статуту, вперше прийнятим в 1929 р. і переглянутими в 1981 р. Зараз Група працює у 195 країнах. Основною справою залишаються стандарти та послуги, пов'язані зі стандартами, хоча більшість доходів Групи надходить від оцінки та сертифікації систем управління.

Заслуговують на увагу взаємини BSI і уряду Великобританії. У 1952 р. між ними був підписаний меморандум про взаєморозуміння, в якому BSI визначається як повноважний орган, відповідальний за розвиток національної стандартизації . Дії BSI не суперечать законодавству Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Уряд визнає статус BSI як національного представника країни в ІСО, МЕК, СЕН і СЕНЕЛЕК . У меморандумі підкреслюється, що зміст і форма національних стандартів повинні бути зручні для використання їх при контролі якості продукції, сертифікації відповідності, а також при торгових переговорах і укладанні контрактів. Зі свого боку BSI вважає пріоритетними ті напрямки стандартизації, які відповідають національним інтересам. Якщо такі напрямки сполучені зі строкової розробкою нового або переглядом чинного нормативного документа, що зазвичай вимагає наукових досліджень — фінансування здійснює уряд. У всіх інших ситуаціях BSI обходиться власними силами.

Meeting of the international standards committee for the C++ programming language, hosted at the British Standards Institution in 1997

У світі[ред. | ред. код]

BSI представляє Великобританію в міжнародних організаціях з стандартизації і приймає рішення про використання міжнародних стандартів у країні. У ІСО BSI веде стандарти 111 технічних комітетів і підкомітетів, в МЕК — 26 технічних комітетів і підкомітетів, в СЕН — 29 , в СЕНЕЛЕК — 11. При підготовці проєктів національних стандартів у максимальному ступені враховуються вимоги нормативних документів, прийнятих цими організаціями.

BSI бере участь у роботах з єдиного ринку Європи, для чого в структурі інституту створено 10 підрозділів . Велике значення надається укладення угод про взаємне визнання сертифікатів на системи забезпечення якості на підприємствах для виключення багаторазових перевірок . Підписані угоди з німецькою, швейцарською, бельгійської та іншими національними організаціями, відповідальними за сертифікацію систем забезпечення якості. Особливо можна відзначити ще два напрями в діяльності BSI, не так часто зустрічаються в практиці національних організацій по стандартизації . Перше-забезпечення безпеки інвалідів, зокрема сліпих. Відповідно до Директиви ЄС про небезпечні препарати BSI прийнятий стандарт « Вимоги до дотикальним попереджувальним знакам на упаковці», який введено в дію в 1991 р. Друге - служба технічної допомоги британським фірмам-екпортерів з питань, пов'язаних з технічними регламентами, системами сертифікації країн- імпортерів та інші. Для виробників сільськогосподарського обладнання з урахуванням їх основних імпортерів (ФРН і Швейцарія) організовано інформаційне обслуговування з технічним правилам, вимогам національних нормативних документів. Замовникам надається огляд діяльності правових органів країн — імпортерів з додатком переведених на англійську мову відповідних законів і стандартів.

Розробка стандартів[ред. | ред. код]

Процедура розробки нормативного документа починається з отримання замовлень на створення стандарту . Замовниками можуть бути представники організацій — споживачів, виробники продукції, будь-які інші організації . Кожну пропозицію розглядає Керуюча рада, яка при позитивному рішенні доручає відповідному технічному комітету розробити проект стандарту . Технічний комітет зобов'язаний у своїй роботі керуватися британським стандартом BS -O « Британська система стандартів» . Якщо об'єкт стандартизації представляє інтерес для уряду (наприклад, в аспекті створення технічного регламенту), то в якості консультанта в роботі комітету бере участь уповноважений представник від уряду. Перша редакція проекту стандарту розсилається на відгук зацікавленим сторонам, а остаточний проект надходить у відповідний комітет по стандартам, який має право дозволяти публікацію нормативного документа . Якщо дозвіл на публікацію підписує представник Галузевої і Керуючої ради, то стандарт вважається прийнятим.

Керування інформацією[ред. | ред. код]

Інформаційним забезпеченням стандартизації та поширенням інформації про стандарти займається центральна довідкова служба , яка має автоматизовану систему інформації " Standardline " . Система організована з урахуванням участі BSI в діяльності ІСО і є складовою частиною ІСОНЕТ . " Standardline " дозволяє оперативно відшукати інформацію про стандарти і доповненнях або зміни, внесені до них, знайти дату прийняття та скасування стандарту, замовити копію стандарту на будь-яких носіях. У свою чергу абонентами " Standardline " є понад 30 країн світу .

Щорічно в системі " Standardline " обробляється понад 150 тис. запитів, а сама система постійно вдосконалюється. Серед нововведень — цікава служба BSUS, абонентами якої складаються більше 500 фірм. Служба займається актуалізацією фонду фірмових стандартів . Інша служба — PERINORM — створена у співпраці з німецькою і французькою національними організаціями по стандартизації. Загальна кількість діючих національних стандартів досягає 20 тис.

Управління якістю[ред. | ред. код]

Крім стандартизації, BSI очолює роботи з управління якістю та сертифікації . Питаннями якості та сертифікації керує Рада з забезпечення якості , що підкоряється Керуючій раді. BSI має випробувальний центр , який проводить випробування серійної продукції широкого діапазону — від електронного обладнання до дитячих ліжок . Випробування здійснюються як на відповідність вимогам безпеки, так і на відповідність продукції національним стандартам. Центр BSI вважається одним їх найавторитетніших у світі, і практично всі країни визнають його сертифікати відповідності без повторних випробувань. У випробувальному центрі є спеціальний відділ, який координує акредитацію випробувальних лабораторій — технічний відділ по забезпеченню якості. У Великобританії застосовується особливий знак якості Кeymark, що підтверджує надійність виробу в експлуатації

Стабільність якості сертифікованої продукції контролюється шляхом регулярних перевірок діючої у виробника системи забезпечення якості на її відповідність міжнародним стандартам ISO серії 9000 (або BS 5750 " Системи якості ") . Більше 1600 британських фірм отримали право застосування знака відповідності Keymark, що підтверджує безпеку виробу в експлуатації. BSI видає довідник, куди включаються відомості про фірми, продукція яких відповідає національним стандартам — «Регістр фірм, що випускають і продають продукцію високої якості». Число таких фірм перевищує п'ять тисяч.

Сертифікація[ред. | ред. код]

Діяльність BSI охоплює сертифікацію продукції і систем управління, інспекції товарів народного споживання, випробування продукції та навчання . BSI має власний випробувальний центр , діяльність якого визнана в усьому світі. Стабільність якості сертифікованої продукції забезпечується регулярним контролем виробів виробника на відповідність міжнародним стандартам 180 серії 9000 . У   Великобританії застосовується особливий знак якості Кeymark , що підтверджує надійність виробу в експлуатації

Послуги[ред. | ред. код]

  • Розробка і продаж міжнародних та національних стандартів і рекомендацій
  • Випробування і сертифікація продукції та послуг
  • Розробка IT рішень для бізнесу
  • Навчання за Стандартами, Системам Менеджменту і кращим світовим практикам .
  • Послуги та рішення щодо систем менеджменту;
  • Послуги з оцінки та сертифікації;
  • Маркування CE

Ключові етапи[ред. | ред. код]

BSI EMEA headquarters in Milton Keynes
  • BSI перший у світі національний орган зі стандартизації.
  • BSI створив один з перших у світі знаків якості в 1903 році, коли букви «B» і «S» (для британського стандарту) були об'єднані з V (для перевірки) для виготовлення логотипу Kitemark.
  • BSI відіграв важливу роль у формуванні ISO, Міжнародної організації зі стандартизації, у 1947 р., Та її європейського еквівалента, CEN, у 1961 р.[5]
  • BSI став першопрохідцем у розробці стандартів систем менеджменту: першим з яких був BS 5750 ,оригінальний стандарт систем менеджменту якості, який сформував шаблон для серії стандартів якості ISO 9000, вперше опублікований у 1994 році.[6]
  • BSI опублікував перший у світі стандарт екологічного менеджменту BS 7750 у 1992 році. Це призвело до публікації першого міжнародного стандарту екологічного менеджменту ISO 14001 у 1996 році. BSI також опублікував перший у світі стандарт сталого розвитку, BS 8900, у 2006 році.
  • Функціонування систем управління BSI у Великобританії було нейтральним до вуглецю з 2006 року. BSI скоротив службові поїздки персоналу на 200 000 миль на рік та інвестував у компенсацію викидів вуглецю у Великобританії та Болгарії.[7]
  • BSI щорічно з 2004 року номінується на посаду Business Superbrand у Великій Британії. BSI наразі займає позицію № 1. 42 з 500 організацій.[8]

Оцінка та сертифікація систем управління[ред. | ред. код]

BSI representative presenting a standards certification to the International Maritime Organization in 2018

Маючи 80 000 клієнтів, BSI є одним із найбільших у світі органів сертифікації. Він проводить аудит і надає сертифікацію компаніям по всьому світу, які впроваджують стандарти систем управління. BSI також проводить навчальні курси, які охоплюють вимоги впровадження та аудиту національних та міжнародних стандартів систем менеджменту.

Він незалежно акредитований і оцінює широкий спектр стандартів та інших специфікацій, включаючи:

  • ISO 9001 (Якість)
  • ISO 13485 (Системи менеджменту якості медичного обладнання)
  • ISO 14001 (Довкілля),
  • ISO 50001 (Системи енергоменеджменту),
  • BS 65000 (Стійкість організації),
  • ISO 45001 (Охорона праці),
  • ISO/IEC 27001 (колись BS 7799 - безпека інформації),
  • ISO/IEC 20000 (колись - BS 15000 для управління ІТ-послугами);
  • PAS 99 (Комплексне управління),
  • ISO 22301 (Соціальна безпека – Системи управління безперервністю бізнесу – Вимоги),
  • Перевірка викидів парникових газів,
  • (RSPO) Круглий стіл з питань сталої пальмової олії
  • SA8000 (Соціальна відповідальність) і
  • Стандарти та специфікації безпечності харчових продуктів, в т.ч ISO 22000.
  • AS9100, AS9110, AS9120 Аерокосмонавтика*Система торгівлі викидами ЄС (EU ETS)

Послуги з тестування та охорони здоров'я[ред. | ред. код]

Файл:BSI Group Kitemark certification symbol.png
BSI Group Kitemark certification symbol
Kitemark symbol as seen on an access cover in Newtownards, Northern Ireland

У службі Testing Services найвідомішим продуктом BSI у Великобританії є Kitemark, зареєстрований знак сертифікації, вперше використаний у 1903 році.[2][9] Kitemark — який впізнають 82 % дорослих британців[10] — означає продукти або послуги, які були оцінені та перевірені як відповідні вимогам відповідної специфікації або стандарту в рамках схеми Kitemark.

BSI також проводить тестування продукції на відповідність ряду сертифікатів, у тому числі на маркування CE. Маркування CE має бути нанесене на широкий спектр продуктів, призначених для продажу в Європейській економічній зоні. Часто виробникам або імпортерам потрібна стороння сертифікація свого продукту від акредитованого або «уповноваженого» органу. BSI має статус уповноваженого органу щодо 15 директив ЄС,[11]включаючи будівельні вироби, морське обладнання, обладнання під тиском та засоби індивідуального захисту.

BSI також проводить тестування для виробників, які розробляють нові продукти, і має засоби для тестування в широкому діапазоні секторів, включаючи будівництво, протипожежну безпеку, електричні та електронні та інженерні вироби.

В рамках Healthcare BSI надає огляди нормативно-правових актів та управління якістю та сертифікацію продукції для виробників медичних виробів у Європі, США, Австралії, Японії, Тайвані, Канаді та Китаї.[12] Це лідер ринку в США, найбільшому ринку медичних послуг у світі.[13]

Придбання[ред. | ред. код]

Починаючи з 1998 року, BSI Group прийняла політику міжнародного зростання шляхом придбання, як показано нижче:[14]

1998: CEEM, США та International Standards Certification Pte Ltd, Сінгапур

  • 2002: сертифікаційний бізнес KPMG в Північній Америці
  • 2003: BSI Pacific Ltd, Гонконг
  • 2004: сертифікаційний бізнес KPMG в Нідерландах
  • 2006: Ніш Церт, Німеччина; Entropy International Ltd, Канада та Великобританія; Benchmark Certification Pty Ltd, Австралія; ASI-QS, Великобританія
  • 2009: Відділ безпеки ланцюга постачання First Advantage Corp. США; Certification International S.r.l, Італія; EUROCAT, Німеччина
  • 2010: GLCS, провідний сертифікатор споживчого обладнання, пов'язаного з газом, у Великобританії та один з трьох найкращих у Європі,[15] сертифікаційний бізнес BS Services Italia S.r.l. (BSS); Systems Management Indonesia (SMI).
  • 2013: 9 травня 2013 — NCS International та її дочірня компанія NCSI Americas, Inc.[16]
  • 2015: 24 січня — EORM, американська консультаційна компанія, що спеціалізується на послугах з охорони навколишнього середовища, охорони здоров'я, безпеки (EHS) та сталого розвитку[17]
  • 2015: 30 січня — бізнес із сертифікації систем управління PwC у Південній Африці[18]
  • 2015: 3 червня — Hill County Environmental Inc, американська консалтингова компанія з екологічних та інженерних послуг[19]
  • 2016: 4 квітня — Espion Ltd та Espion UK, експерти з управління та захисту корпоративної інформації[20]
  • 2016: 15 August — Atrium Environmental Health and Safety Services LLC, experts in occupational safety, industrial safety and environmental compliance[21]
  • 2016: 15 серпня — ТОВ «Атріум Екологічні Служби Здоров'я та Безпеки», експерти з охорони праці, промислової безпеки та екологічної відповідності[22]
  • 2016: 4 October — Info-Assure Ltd, a leading provider of cyber security and information assurance[23]
  • 2016: 4 жовтня — Info-Assure Ltd, провідний постачальник кібербезпеки та забезпечення інформації[24]
  • 2017: 5 грудня — Невіл Кларк, експерт із вдосконалення бізнес-процесів[1]
  • 2018: 8 листопада — AirCert GmbH, спеціалізована аерокосмічна сертифікаційна компанія, розташована в Мюнхені, Німеччина[25]
  • 2019: 3 квітня — AppSec Consulting, американська компанія з кібербезпеки та стійкості до інформації[26]
  • 2021: 1 лютого — Q-Audit, акредитований JAS-ANZ орган з аудиту охорони здоров'я, який базується в Сіднеї, Австралія, та Окленді, Нова Зеландія.[27]

Дивитися також[ред. | ред. код]

Notes and references[ред. | ред. код]

  1. Fast facts and figures. bsigroup.com. BSI Group. Процитовано 23 April 2018.
  2. а б British Standards Institution. ICE.org Institution of Civil Engineers. 2018.
  3. Annual Report 2019. bsigroup.com. BSI Group. Процитовано 20 April 2020.
  4. BSI Annual Report 2019 (PDF). BSI Group. Процитовано 27 March 2020.
  5. The History of Standardisation in Europe. EGO(http://www.ieg-ego.eu) (нім.). Процитовано 27 жовтня 2021.
  6. British Standards Institution. Institution of Civil Engineers (ICE) (англ.). 15 березня 2018. Процитовано 27 жовтня 2021.
  7. Annual Review 2006, page 24 (PDF).
  8. BSI Brand Joins The Super League. www.bsigroup.com (en-GB) . Процитовано 27 жовтня 2021.
  9. Robert C McWilliam. BSI: The first hundred years. 2001. Thanet Press. London
  10. Annual Review 2006, page 15 (PDF). Процитовано 3 April 2012.
  11. BSI Group Annual Report and Financial Statements 2009, page 97 (PDF). Процитовано 3 April 2012.
  12. BSI Group Annual Report and Financial Statements 2009, page 11 (PDF). Процитовано 3 April 2012.
  13. BSI Group Annual Report and Financial Statements 2009, page 24 (PDF). Процитовано 3 April 2012.
  14. History of BSI Group. Bsigroup.com. 22 April 1929. Процитовано 3 April 2012.
  15. BSI Press Release 22 March 2010. Bsigroup.com. 22 March 2010. Процитовано 3 April 2012.
  16. BSI strengthens position in Australia with acquisition of NCS International. BSI. 10 May 2013. Процитовано 20 May 2013.
  17. BSI enters the US consultancy market with EORM acquisition. bsigroup.com. BSI Group. Архів оригіналу за 28 September 2020. Процитовано 20 September 2019.
  18. BSI Group Annual Report and Financial Statements 2014, page 59, Post balance sheet events (PDF). bsigroup.com. Процитовано 5 June 2015.
  19. BSI expands its environmental consulting and engineering offering with acquisition of Hill Country Environmental Inc. bsigroup.com. BSI. Процитовано 3 May 2019.
  20. Weckler, Adrian. British IT security firm snaps up Espion. The Irish Independent. Independent IE. Процитовано 11 November 2016.
  21. BSI expands US footprint with Atrium acquisition. cirmagazine.com. Continuity Insurance and Risk. Процитовано 11 November 2016.
  22. BSI acquires creative environment solutions east coast ehs. bsigroup.com. BSI Group. Процитовано 20 September 2019.
  23. Sims, Brian. BSI moves to acquire UK cyber security and assurance expert Info-Assure Ltd. risk-uk.com. Risk UK. Процитовано 11 November 2016.
  24. BSI completes third EHS consulting firm acquisition of 2016 with addition of Quantum Management Group Inc. bsigroup.com. BSI Group. Процитовано 3 May 2019.
  25. Aircert acquisition strengthens BSI certification offer. aircraftinteriorsinternational.com. Aircraft Interiors. Процитовано 3 May 2019.
  26. BSI acquires AppSec Consulting. cirmagazine.com. CIR Magazine. Процитовано 3 May 2019.
  27. BSI strengthens its healthcare business with the acquisition of Q-Audit. bsigroup.com. BSI Group. Процитовано 1 February 2021.

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]