Музичний колектив

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Музичний колектив (музичний ансамбль, музичний гурт) — колектив людей, об'єднаних якоюсь спільною метою або роботою, які так чи інакше пов'язані з музикою. Зазвичай музичний колектив складається з музикантів, але в нього можуть входити і інші музичні діячі (продюсери, звукорежисери) або люди, безпосередньо до створення музики не причетні (художники, поети).

Колективи академічної музики[ред.ред. код]

В академічній музиці музичні колективи розрізняють як за кількістю виконавців, так і в залежності від їх інструменту.

Великий колектив музикантів-інструменталістів, що об'єднує кілька десятків музикантів (іноді до сотні, в одиничних випадках - кілька сотень) зазвичай називають оркестром. В залежності від складу інструментального складу, розрізняють симфонічний, духовий та камерний оркестри, в пост-радянських країнах також народний оркестр та естрадний оркестр.

Великий колектив співаків називають хором. В залежності від складу виконавців розрізняють чоловічі, жіночі та мішані хори, невеликі хорові колективи називають камерними хорами. В залежності від манери виконання розрізняють також академічні та народні хори.

Музичні колективи з невеликою кількістю учасників зазвичай називають камерними ансамблями. При цьому традиційно колектив з двох учасників називається дуетом, з трьох — тріо, з чотирьох — квартетом, з п'яти — квінтетом, з шести — секстетом, з семи — септетом, а з восьми — октетом. Камерні ансамблі розрізняють також в залежності від складу інструменталістів, наприклад розрізняють струнне тріо та фортепіанне тріо, струнний квінтет та духовий квінтет і т.п.


Музичні колективи в неакадемічній музиці[ред.ред. код]

У рок-музиці для колективів використовується термін рок-гурт. Від цього терміну походять такі варіанти як поп-гурт і панк-гурт тощо. У джазі використовуються терміни джазовий ансамбль, джазовий оркестр і джаз-бенд. На радянських теренах популярним був термін "вокально-інструментальний ансамбль" ("ВІА").


Джерела[ред.ред. код]