Померанський шпіц

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Померанський шпіц (помаранча) - декоративна порода собак. Деякі кінологічні федерації (наприклад, МКФ) розглядають помаранчі як різновид німецького шпіца, інші (наприклад, AKC) виділяють його в окрему породу. Померанского шпіца часто плутають з німецьким шпіцом, але вони відрізняються зовні: у померанского шпіца шерсть більше ватяна, м'яка і набивна, мордочка коротка, а у німецького переважає остьова шерсть і морда, як правило, більш витягнута. Померанський шпіц буває мініатюрним (цвергшпіц) і малим, рідко середнім.

Походження[ред.ред. код]

Назва походить від назви історичної області в Німеччині - Померанії. Це найменший представник шпиців. За часів правління королеви Вікторії, в 1870 році, шпіци з Померанії потрапляють в Англію, де починається робота по створенню карликової форми, поліпшенню «одежинки» помаранчі і доданню йому загальної вишуканості. Краса кращих представників англійських і американських шпіців робить великий вплив на заводчиків усього світу, і поступово шпіци в інших країнах видозмінюються, підтягуючись до еталонного померанський шпіц.

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Морда і голова в цілому нагадують лисячу, череп злегка округлий. Вуха невеликі, розставлені не дуже широко. Тіло коротке, з глибокими грудьми і округлими ребрами. У цієї породи собак випадає дуже мало вовни. У померанского шпіца зустрічається десять забарвлень: чорний, чорно-підпалий, шоколадний, рудий з черню (соболиний), помаранчевий, кремовий, блакитний, блакитно-підпалий, білий і двоколірний. Висота в холці від 18 до 22 см, вага 1,4-3,5 кг.

Література[ред.ред. код]

Еллманн В. «Померанський шпіц». ТОВ "АКВАРІУМ-ПРИНТ" ISBN 5-98435-628-7

Ссилки[ред.ред. код]

http://vipyork.com.ua/index.php?doc=16 http://slando.ua/zhivotnye/sobaki/pomeranskiy-shpits/