Резерв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Резе́рв  (від лат. resorvo — зберігаю) — сукупне поняття:

  • Запас чого-небудь на випадок потреби;
  • Джерело, звідки черпаються нові засоби, сили.
  1. Військові формування, що не включені до складу фронтів, флотів, об'єднань, з'єднань та частин. Роль і значення резерву в сучасних умовах в порівнянні з минулим значно зросли.
  2. Категорія військ, які в мирний час утримуються в меншому кадровому складі в порівнянні з так званими першочерговими або регулярними військами. В США вони об'єднані в резерв армії, в Англії — в надзвичайний армійський резерв. З початком війни резерв вливається в дійову армію.
  3. Людські і матеріальні ресурси, які можуть бути використані у війні в цілому і в операції (бою).
  4. Частина оперативної побудови об'єднання або бойового порядку з'єднання (частини, підрозділи). Залежно від характеру виконуваного бойового завдання, резерв загальновійськових підрозділів використовується для розвитку успіху, знищення уцілілих груп противника, відбиття його контратак, проведення контратак по противникові, що прорвався в глибину оборони, і для заміни підрозділів, що втратили боєздатність.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Радянська військова енциклопедія «РАДИОКОНТРОЛЬ-ТАЧАНКА» // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М.: Воениздат, 1980. — Т. 7. — С. 92. — ISBN 00101-150. (рос.)
  • Тактика подразделений воздушно-десантных войск. - Москва, Воениздат, 1985.