Центральний парк (Нью-Йорк)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Центральний Парк
Центральний Парк -1862
Мапа — Центральний Парк
Центральний Парк — Південний бік
Центральний Парк -2004

Центральний парк — Нью-Йорк Сіті парк — оазис зелені, розташований в самому серці Манхеттена, між авеню Сентрал Парк Саут (назва вулиці з 59 на стику Центрального парку) на південній стороні і 110 на північній стороні вулиці і між П'ятою авеню на сході і Центральний Парк-Вест-авеню (розширення Восьмої авеню) на захід. Займає 843 акрів площі (341 га).

Центральний Парк простягається між П'ятою Авеню і Центрально-Західним Парком у східно-західному напрямку й між 110-ю стріт і 59-ю стріт у південно-підвнічному напрямку.

У цьому природному парку розкинулися прогулянкові стежки й штучні озера та ставки, спортивні майданчики й поля. Парк також має пташиний заповідник (англ. sanctuary).

Історія[ред.ред. код]

Коли в 1853 Влада Нью-Йорка вирішили землекористування в міському парку, територія була «пустелею» (було тільки невелике поселення рабів-утікачів) між Нью-Йорком і селом Гарлем. У 1857 був оголошений конкурс на концепцію парку. Проект виграв Фредерік Олмстед і Калверт Ваукса називається Грінсворд плану.

Будівництво парку продовжувалося 15 років, працювало над цим проектом 20 тисяч працівників. Великою проблемою було перетворення боліт у об'єкти придатні для парку. Це включало посадку кількох тисяч дерев і перевалку 3 млн кубометрів землі. Парк створений у англійському стилі, має багато великих лук, пагорбів і кілька шляхів для пішоходів. Найголовніша перевага парку — велика кількість дерев (26 тисяч), які майже повністю покривають муніципальні будівлі. Парк привабливий з ландшафтної точки зору для відпочинку і занять спортом. Є ігрові майданчики для дітей. Існує також багато скульптур і Нью-Йоркський зоопарк. З десятків пам'ятників найбільшим і можливо найкрасивішим є пам'ятник короля Владислава Ягелло, авторства Станіслава Островського.

Відповідно до проекту, парк повинен був бути місцем для відпочинку і медитації для нью-йоркців, і це, безумовно, вдалося реалізувати. Протягом довгого часу, парк був також одним із способів соціального експерименту з асиміляції жителів Нью-Йорка з нижчих і вищих соціальних верств. У 1980 була створена організація під назвою " Центральний парк ". Її функція — охорона, ремонт та догляд Центрального парку. У співпраці з владою Нью-Йорка, вони зібрали близько 50 мільйонів доларів США на ремонт парку, дбаючи про видалення графіті. Завдяки їх зусиллям, Центральний парк в наш час[Коли?] - акуратне, чисте місце для відпочинку в Нью-Йорку, який відвідують щороку 20 мільйонів чоловік.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]