Acid3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Acid3


Так має виглядати правильно оброблений тест
URL acid3.acidtests.org
Тип тест підтримки браузером веб-стандартів.
Мова Англійська
Автор Ян Хіксон
Започатковано 3 березня 2008

Acid3 - тест на підтримку браузером веб-стандартів. Він здійснює перевірку 100 ймовірно вразливих місць в HTTP, HTML, CSS, ECMAScript, SVG і XML, а також перевіряє роботу з DOM [1]. Навмисно вибиралися такі тести, які не проходила збірка хоча б одного з браузерів того часу (останні 16 тестів - Firefox або Safari)[2].

29 січня 2008 року Ян Хіксон, розробник Acid2 і Acid3, а нині працівник Google, повідомив про попередній реліз Acid3 - поки сам тест проходив перевірку на відповідність специфікаціям, кожен бажаючий міг перевірити свої браузери. 3 березня 2008 розробка тесту була закінчена,[3] і з'явилися накидання для Acid4 [4].

Тест[ред.ред. код]

Основна частина тесту написана на JavaScript і містить 100 підтестів в шести групах плюс кілька спеціальних тестів (0, 97, 98, 99)

 • Група 1: DOM Traversal, DOM Range, HTTP
 • Група 2: DOM2 Core і DOM2 Events
 • Група 3: DOM2 Views, DOM2 Style, CSS 3 селектори і Media Queries
 • Група 4: Поведінка HTML таблиць і форм при управлінні з скрипта і DOM2 HTML
 • Група 5: Тести з змагання Acid3
 • Група 6: ECMAScript

Основний критерій перевірки - запуск тестів з настройками браузера за умовчанням. Кінцевий результат повинен отримати сто зі ста балів і відповідати піксел в піксел стандартному виконання.[5] На браузерах для персональних комп'ютерів анімація має бути гладкою (кожен тест повинен проходитися швидше ніж за 33 мс, що є зразковим еквівалентом по продуктивності топовому ноутбука Apple), проте мала продуктивність на слабкому комп'ютері не є критерієм непроходження тесту.

Також для повного проходження необхідно, щоб браузер відображав правильну іконку і заголовок сторінки. При цьому сервер повертає помилку 404 при спробі завантажити її, а зображення іконки міститься в тілі сторінки. Цей тест служить перевіркою на правильність реакції браузера на помилки сервера. Відображення стандартної іконки є помилкою.

Під час виконання тесту на сторінку додаються кольорові квадрати; колір квадратів залежить від кількості виконаних подтестов в групі. Якщо в групі всі тести провалені - квадрат не відображається. Якщо кілька тестів провалено, кольори будуть такими:

 • 1-5 подтестов пройдені: чорний квадрат.
 • 6-10 подтестов пройдені: сірий квадрат.
 • 11-15 подтестов пройдені: сріблястий квадрат.
 • Всі 16 подтестов пройдені: кольоровий (червоний, оранжевий, жовтий, зелений, синій, фіолетовий - для кожної з груп свій колір).

Після проходження тесту літера «А» в слові Acid3 стає клікабельним, при цьому при простому натисканні виводиться спливаюче вікно з переліком Непройдених тестів, або ж дана інформація виводиться в новому вікні при клацанні з натиснутою кнопкою Shift.

Тест використовує картинки, закодовані Base64, деякі складні селектори, колірні значення CSS 3 (# hsla-color HSLA, при цьому несправжні селектори і значення повинні ігноруватися).

Історія розробки[ред.ред. код]

Ян Хіксон почав працювати над тестом у квітні 2007 року, але розробка йшла повільно. У грудні 2007 робота пішла прискореним темпом, і проект привернув суспільну увагу 10 січня 2008, коли він був згаданий у блозі Ганні ван Кестер. У той час тест був доступний за посиланням, явно вказує на незакінченість тесту: " Http://www.hixie.ch/tests/evil/acid/003/NOT_READY_PLEASE_DO_NOT_USE.html ", що однак не заважало йому привертати загальну увагу веб-розробників. У цей час були завершені тільки 84 подтеста, і 14 січня Ян Хіксон оголосив змагання для завершення залишилися шістнадцяти.[2]

Розробники, які перемогли у змаганні:

 • Сільвен Паш. Подтести 66-67 (DOM).
 • Девід Чен. Подтест 68 (UTF-16).
 • Симон Пітерс (Opera) та Ганні ван Кестер (Opera). Подтест 71: HTML-парсинг.
 • Джонас Сікін (Mozilla) і Гаррет Сміт. Подтест 72: динамічна модифікація тексту стилів.
 • Джонас Сікін (Mozilla). Подтест 73: Вкладені події.
 • Ерік Дельстром (Opera). Подтести 74-78: SVG і SMIL.
 • Кемерон МакКормак (Batik SVG library). Подтест 79: SVG-шрифти.

Ще до випуску офіційного релізу вплив тесту на розвиток браузерів було величезним. WebKit, зокрема, зробив стрибок вперед, менше ніж за місяць його результати в тесті зросли з 60 до 87.

Офіційно тест був випущений 3 березня 2008. Керівництво та документація повинні були бути завершені за декілька місяців, проте до травня 2009 реліз не відбувся. Повідомлення про завершеності тесту означає лише можливість використовувати його, при знаходженні помилок тест може бути модифікований. Тест вже кілька разів був змінений для виправлення деяких помилок, які відносяться до позиціонування, SVG-шрифтів і продуктивності. 26 березня 2008 одночасно розробники Opera і WebKit оголосили про стовідсоткове проходження тесту.

Станом на березень 2008 ранні версії рушіїв Presto і WebKit отримували 100 з 100 і правильно обробляли сторінку, проте на той момент жоден з браузерів на основі цих рушіїв не проходив тест.

17 вересня 2011 року Ян Хіксон оголосив про зміну тесту. За його словами, він вилучив частину тестів, що буде сильно змінена в майбутньому. В результаті, більшість сучасних браузерів (GoogleChrome 14+, Mozilla Firefox 6+, Microsoft Internet Explorer 9+ стали набирати в тесті 100 балів зі 100

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Виноски[ред.ред. код]