Sorex granarius

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Sorex granarius
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Царство: Animalia
Тип: Chordata
Клас: Mammalia
Ряд: Soricomorpha
Родина: Soricidae
Рід: Sorex
Біноміальна назва
Sorex granarius
(Miller, 1910)
Iberian Shrew area.png
Посилання
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Sorex granarius

Sorex granarius (Мідиця іберійська) — вид роду мідиця.

Таксономія[ред.ред. код]

Спершу вид був описаний як підвид Sorex araneus, але був зведений у статус виду в 1975 за каріологічними і морфологічними характеристиками.

Опис[ред.ред. код]

Хутро темно-коричневе, а черево жовтувато-сіре. Голова і тіло завдовжки близько чотирьох дюймів, хвіст — приблизно три чверті цеї довжини. Вага не перевищує шести грамів.

Поширення[ред.ред. код]

Це ендемік Піренейського півострова, де проживає у північній Португалії (на північ від річки Тежу) і центральній Іспанії. Він знаходиться в місцевості Атлантичного клімату, де населяє різні лісові й чагарникові місця проживання. Також зустрічається на оброблених полях, коло потоків і на берегах річок, на схилах і скелясті ділянках поруч з пасовищами. Віддає перевагу вологим місцям і обмежується районами, де річна кількість опадів перевищує 600 мм.

Загрози та охорона[ред.ред. код]

У Португалії виду може локально загрожувати руйнування середовища проживання і пестициди, а також скорочення великої кількості безхребетних, здобичі цього виду. Включений до Додатка III Бернської конвенції. Живе у багатьох природоохоронних територіях.

Посилання[ред.ред. код]