wget

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
GNU Wget
Wget screenshot uk.jpgЗнімок екрану Wget в Linux
Розробник(и) Micah Cowan
Написано на C
Операційна система Кросплатформенне ПЗ
Тип FTP-клієнт / HTTP-кліент
Ліцензія GNU General Public License
Сайт http://www.gnu.org/software/wget/

Commons-logo.svg GNU Wget у Вікісховищі

GNU Wget — неінтерактивна, консольна утиліта для завантаження файлів за протоколами HTTP, HTTPS та FTP. wget дає змогу рекурсивно завантажувати файли, конвертувати посилання, вказувати елементи посилання, які будуть оброблені програмою тощо. Портована і запускається на багатьох UNIX-подібних системах, Microsoft Windows, OpenVMS, MacOS X.

Особливості[ред.ред. код]

Рекурсивне завантаження[ред.ред. код]

Wget може працювати як пошуковий робот, тобто отримувати ресурси (сторінки, зображення, файли стилів, javascript-файли), на які посилаютсья елементи HTML сторінки, і рекурсивно просуватися web-деревом, доки всі необхідні файли не будуть заватаженні, або ж не буде досягнуто максмальної глибини завантаження (встановленої опцією -l). Збережені сторінки можуть бути адаптовані для перегляду їх локально — для цього wget конвертує всі посилання, за якими було завантажено відповідні ресурси, на відносні. Завантаженний вміст зберігається, успадкувавши структуру каталогів віддаленого серверу.

За допомогою wget можна робити повні або часткові дзеркала сайтів. При автоматичному «дзеркаленні» wget підтримує обробку фалів robots.txt.

При рекурсивному завантаженні з FTP-серверу виконується команда LIST для кожного підкаталогу (з метою отримання списку фалів для завантаження).

Також можна, використовуючи метасимволи, задавати маски, префікси чи суфікси файлів, імен каталогів та списки доменів, які варто обминути при завантаженні, або ж навпаки, які необхідно завантажувати.

Неінтерактивнісь[ред.ред. код]

wget — неінтерактивна програма, запущена з певними параметрами — вона виконує всі необхідні дії і не потребує додадкового втручання в свою роботу. Це дає змогу в певній мірі автоматизувати завантаження/дзеркалення ресурсів, оскільки програма може вести журнал завантаження в файл і може бути запущенна у фоновому режимі, що дозволяє клієнту взагалі вийти з системи без зупинки процесу завантаження.

Інші можливості[ред.ред. код]

  • Wget може працювати через проксі.
  • Підтримка IPv6, на системах, які надають інтерфейси для роботи з цим протоколом.
  • Підтримка великих файлів, на системах, які надають підтримку великих файлів.
  • Керування швидкістью завантаження.

Використання в MS Windows[ред.ред. код]

wget — утиліта командного рядку. Файл wget.exe бажано розмістити таким чином, щоб він автоматично виконувався. Наприклад, у папку C:\windows\System32). Потім викликати командний рядок (command.com або cmd) та набрати wget з параметрами.

Приклади використання[ред.ред. код]

Завантажити пакет вихідних кодів і файл підпису для wget версії 1.11.4, зберігаючи структуру каталогів віддаленого сервера

wget --accept wget-1.11.4.*bz* -r ftp://ftp.gnu.org/gnu/wget/

Виконати те саме, але зберегти файли в чинний каталог, не зберігаючи ієрархію каталогів сервера

wget --no-directories --accept wget-1.11.4.*bz2* -r ftp://ftp.gnu.org/gnu/wget/

Зробити локальну копію документації без збереження структури каталогів у чинному каталозі, з конвертацією посилань, ігноруючи файл robots.txt

wget -np -nd -e robots=off -r -k -p http://www.gnu.org/software/wget/manual/html_node/index.html

Під'єднатись до ФТП-серверу example.net з іменем користувача username і паролем mypasswd та скачати всі PNG-зображення (файли, які закінчуються на .png, не враховуючи регістр символів)

wget -np -nd --ftp-user=username --ftp-password=mypasswd --ignore-case -A *.png -r ftp://example.net

Посилання[ред.ред. код]