Fdisk

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

fdisk - загальна назва системних утиліт для керування розділами жорсткого диска. Широко поширена і є практично в будь-якій операційній системі, але працюють по-різному. Використовує консольний інтерфейс.

Реалізації[ред.ред. код]

DOS і Windows[ред.ред. код]

IBM представила fdisk, Fixed Disk Setup Program версії 1.00, у березні 1983 з випуском IBM PC / XT, першого персонального комп'ютера для зберігання даних на жорсткому диску. Ця версія може бути використана для створення одного розділу FAT12 DOS, видалення, зміни активного розділу або відображення даних розділу. Головний завантажувальний запис підтримує до чотирьох розділів, а інші три було призначено для інших операційних систем, таких як CP/M-86 і Xenix, які, як очікувалось, мали власні утиліти розбиття диска, FDISK не підтримував їх.

У серпні 1984 року в PC DOS 3.0 додано розділи FAT16, які більші, ніж FAT12. Це було необхідно, оскільки максимальна кількість розділів залишилась колишньою.

У квітні 1987 року, в PC DOS / FDISK 3.30 додана підтримка додаткових розділів, які можуть вмістити до 23 "логічних дисків" або томів.

Підтримку FAT16B додано в Compaq MS-DOS 3.31, а пізніше став доступний з MS-DOS/PC DOS 4.0.

Більшість DOS FDISK програм, включаючи програми FDISK, які прийшли з оригінальною Windows 95, здатні тільки на створення FAT розділи типів FAT12, FAT16 і FAT16B.

Похідна MS-DOS FDISK була представлена ​​Windows 95, Windows 98, а потім і Windows Me. Тільки ті FDISK версії, що постачаються з ОС Windows 95B чи пізніших, у змозі управляти FAT32. Windows 2000 і більш пізні не використовувати fdisk, вони мають логічні функції диспетчера дисків, а також DiskPart.

На відміну від програми FDISK для інших операційних систем, програм FDISK для DOS і Windows 9x/Me може не тільки змінювати дані в таблиці розділів, а й перезаписувати багато секторів даних в сам розділ. (Однак для створення Розширеного розділу будь-який редактор розділів повинен створити розширені завантажувальні записи перед кожним логічним диском на фізичному диску.) Користувачі мають переконатися, чи правильний диск / розділ був обраний перед використанням DOS / Windows FDISK для секціонування. FDISK / MBR перемикач не документований, але добре відомий як засіб для відновлення головного завантажувального запису.

Посилання[ред.ред. код]