Індра III

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Індра III
Народився 914
Помер 929(0929)
Ман'якхета
Титул магараджахіраджа
Термін 914—929
Попередник Крішна II
Наступник Амогаварша II
Конфесія Індуїзм
Рід Раштракути
Батько Джагатунга
Мати Лакшмі
У шлюбі з Віджамба
Діти 2 сини

Індра III (*д/н — 929) — магараджахіраджа (цар царів) держави Раштракутів у 914929 роках, визначний військовий діяч.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Раштракутів. Син Джагатунги та Лакшмі. принцеси з династії Чеді. Його батько був сином магараджихіраджи Крішни II. Джагатунга помер молодим до 914 року. Тому після смерті діда Індра обійняв трон Раштракутів.

Із самого початку свого володарювання Індра III стикнувся з повстаннями своїх данників. Спочатку він вимушений був придушувати повстання раджпутського клану Парамарів, які спиралися на допомогу Пратіхарів. Зрештою Індрі наприкінці 914 року вдалося розбити своїх ворогів на півночі та захопити столицю Гуджара-Пратіхарів — Каннаудж, який Раштракути утримували до 916 року.

Після цього Індра III повернув контроль на державою Венги (сучасний штат Андхра-Прадеш). Відтак був похід на південь до краю Індостану. У вирішальний битві Індра III розбив війська маграджи Парантаки I, володаря Чола. В результаті цього було відроджено імперію часів Говінди III.

Після цього Індра III здебільшого опікувався збереженням впливу на захоплених землях, а також внутрішніми справами, перш за все розбудовою храмів. Помер у 829 році. Йому наслідував син Амогаварша II.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kamath, Suryanath U. (2001). A concise history of Karnataka: from pre-historic times to the present. Bangalore: Jupiter books. LCCN 8095179