Аристіпп II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Аристіпп II — тиран м. Аргосу з 241 до 235 року до н. е. наслідував владу після свого батька Аристомаха.

Життєпис[ред.ред. код]

Перехід влади незважаючи на трагічну загибель Аристомаха I відбувся без збурень. Як і його предки Аристіпп II спирався на політичну та військову міць Македонії. Водночас створив власну гвардію.

Становище тирана погіршилося у зв'язку з успіхами Ахейського союзу та його стратега — Арата. останній декілька разів намагався скинути тиранію в Аргосі. Втім він не отримав підтримки всередині міста. Вочевидь політика Аристіппа II проводив більш зважену внутрішню політику, не викликаючи невдоволення серед населення.

У 235 році Арат вдерся до Арголіди з військом, але зазнав поразки біля струмка Харадос. Втім ахейцям вдалося змусити аргоське місто Клеоней відпасти від Аристіппа й увійти до Ахейського союзу. Для придушення цього повстання Аристіпп II рушив з військом до Клеонея. Тут він зазнав поразки від Арата, вимушений спішно відступити до Міке, де відбулася вирішальна битва. Цього разу перемогу здобув Арат. Такі невдачі підірвали авторитет тирана й цьому ж році Аристіппа II було вбито критянином Трагіком. Владу наслідував брат Аристіппа — Арістомах.

Джерела[ред.ред. код]

  • Helmut Berve: Die Tyrannis bei den Griechen. München 1967