Афіла

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Афіла
Народився 4 століття
Країна Аксумське царство
Діяльність політик
Посада Ethiopia, AKSUMd

Афіла (*д/н — 310) — цар Аксуму в 300310 роках.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Спадкував трон у 300 році після смерті царя Ендубія. Відомий із карбованих ним монет, які характеризуються особливістю зображенням на аверсі, що випускалися з часткою ваги, яку ніхто з його наступників не копіював. Випустив найменші золоті монети, що коли-небудь карбувалася в країнах на південь від Сахари, еквівалентні 1/16 давньоримського ауреусу. На аверсі цієї монети зображено його портрет, півмісяць і диск, що символізують дохристиянські вірування Аксуму та усхожості з монетами Сабейського царства. На реверсі зображено його ім'я і титул давньогрецькою мовою. У літері «А» відсутня горизонтальна перекладина, але замість них є крапка, розташована під ними.

На срібній монеті портрет Афіли зображено як на лицьовому, так і на зворотному боці з диском і півмісяцем (вгорі). На реверсі представлена ​​відмінна риса карбування монет аксумітов: золочення. Портрет на реверсі позолочений.

Хантінгфорд припускає, що саме він був правителем, який встановив анонімний напис в Адулісі, відомий як Monumentum Adulitanum.Помер 310 року. Йому спадкував Вазеба I.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Stuart Munro-Hay: Aksum. An African Civilisation of Late Antiquity. Edinburgh University Press, Edinburgh 1991, ISBN 0-7486-0106-6, S. 188.