Банк-емітент

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Емісійний банк (або банк-емітент) — банк, що випускає у обіг (емітує) грошові знаки або цінні папери і платіжно-розрахункові документи (банківські картки, чекові книжки). Емісією грошей у країні найчастіше займаються центральні банки, випуском цінних паперів — комерційні банки[1]. Випущені банком банківські картки протягом усього терміну дії залишаються власністю банку-емітента, а тримач картки отримує її лише в користування[2].

Також банком-емітентом називають банк, що діє за дорученням платника про відкриття акредитива і відповідно до його вказівки, зобов'язується зробити платежі одержувачеві коштів або оплатити, акцептувати або врахувати переказний вексель або дати повноваження іншому банку (виконуючому банку) здійснити платежі одержувачу коштів або оплатити, акцептувати або врахувати переказний вексель. До банку-емітенту застосовуються правила про виконувач банк[3].

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Большой юридический словарь / Под ред. проф. А. Я. Сухарева. — 3-е изд., доп. и перераб. — М. : Инфра-М, 2007. — 868 с. Архівовано з джерела 28 жовтня 2007
  2. Банк-эмитент. Архів оригіналу за 9 квітня 2012. Процитовано 22 квітня 2010.
  3. Статья 867 Гражданского кодекса РФ. Архів оригіналу за 9 червня 2012. Процитовано 22 квітня 2010.

Посилання

[ред. | ред. код]