Вікіпедія:Пісочниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Село Новини розташоване за девять кілометрів від районного центру м . Яворова . Перша згадка про село датується 1762р.

За переказами у 1762році приїхав козак із Запорізької області на прізвисько Новий . Побудував кілька будинків на новому полі після того виникла назва села НОВИНИ. Спочатку був хутір Новини, який нараховував 17 дворів . Пізніше село розбудувалося до 79 дворів. Село було багате вишневими садами, березово - осиковими гаями а земля переважно глинисто – піщана .В давнину люди займалися коневодством ,тваринництвом , вишивкою . Село розбудовувалося і розквітало до 1968 року. В1968році неподалік села було відкрито хімічно – сірчаний завод «Сірка». Підприємство дало багато робочих місць і це дало можливість людям працювати і дороблятися,але з 1968 по 1980 роки село пішло під виселення через великі видобування сірки. Та старше покоління не залишало своїх домівок , тому село продовжувало жити хоча було безперспективне.

У селі були школа, медпункт , народний дім , бібліотека. Вони працюють і зараз.

Історія[ред.]

У 1989році було освячено камінь під будівництво храму, якого в селі ще не було. Храм було збудовано дуже швидко, майже за два роки . У1991р відбулося урочисте освячення храму св. рв . кн. Володимира митрополитом Львівським Петром Петрусем. Першим настоятелем храму був о. Володимир Кобзяк . Також у1995р жителями села була насипана і облаштована могила померлим за волю України.

Підприємства[ред.]

У 2000 роках підприємство «Сірка» було закрите і це дало можливість жителям села залишатися на своїх помістях і продовжувати розбудовуватися . Молоде покоління почало повертатися на батьківські землі і господарювати . Так на сьогоднішній день у селі нараховують 250 дворів і 656 жителів.

Релігія[ред.]

Наше село розбудувалося стало перспективним для молоді . Декілька років тому за сприянням голови сільської ради село було газифіковано. У селі є три мебельні фірми які виготовляють меблі на замовлення тому місцеві жителі мають місце праці . Справно у селі функціонують: медпункт де завжди можна отримати медичну допомогу чи пораду, народний дім де молодь збирається вечорами на розваги, бібліотека де можна підібрати кожному бажаючому книжку до душі,школа у якій навчається 80 дітей і храм у якому кожної неділі і свята проводиться Богослужіння…

Культурне життя[ред.]

У селі ведеться тісна співпраця народного дому , бібліотеки, церковного хору а також молоді села . Тому у нас часто проводяться різні заходи до державних і християнських свят дитячі ранки, конкурси ,відзначаємо день села .