Вікіпедія:Як цитувати Вікіпедію

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Попередження перед цитуванням Вікіпедії[ред. код]

Так само як і у випадку з будь-якими іншими джерелами, особливо тими що належать невідомим авторам, слід бути обережними та, по можливості, перевірити фактологічну точність інформації із Вікіпедії із залученням незалежних джерел, див. General Disclaimer.

Вікі є незвичайним типом медіа та через це погано достосовується до звичних форматів цитування, прийнятих для книжок. Вибір специфічного формату залежатиме від конкретних вимог до стилю, якого Ви зобов'язані дотримуватись, але є ряд принципів:

  • Назагал, Ви НЕ повинні вказувати жодного конкретного автора (авторку) чи авторів статті Вікіпедії. Вікіпедія є результатом колективної співпраці. Однак, якщо Ви повинні вказати список авторів певної статті, Ви можете знайти цей список на сторінці історії цієї статті.
  • Вказівка на Вікіпедію як джерело повинна, як правило, містити назву статті та Вікіпедія: Вільна Енциклопедія (Wikipedia: The Free Encyclopedia), так само як це було б для статті із друкованого видання.
    Якщо цитується стаття з української Вікіпедії, допускається, щоб вказівка містила назву статті та Українська Вікіпедія
  • Вказівка на джерело повинна, як правило, містити повну дату та час версії статті, що Ви її використовуєте, оскільки сторінка може бути кардинально перероблена в проміжку часу між Вашим переглядом та переглядом інших людей, що переходять за неведеним Вами посиланням. Цю інформацію Ви можете знайти, перейшовши на закладку історія та переглянувши час та дату останнього редагування. Зазвичай використовується час UTC.
  • Більшість бібліографічних стилів вимагають вказувати повний URL статті. Якщо допускається, Ви можете вказати лишень URL Вікіпедії, оскільки із назви статті легко вивести її повний URL. Зауважте однак, що якщо Ви включаєте URL останньої версії із сторінки історії, URL міститиме унікальний ідентифікатор, що дозволить перейти безпосередньо на дану версію статті, що може бути бажаним, а може не бути, в залежності від контексту Вашого посилання.
  • Багато бібліографічних стилів також вимагають вказувати дату, коли Ви переглядали сторінку, однак ми радимо уникати цього, якщо можливо, оскільки вказання дати редагування використаної Вами версії робить цю інформацію непотрібною.
  • Кожна використана стаття Вікіпедії повинна вказуватись окремо.

Приклади[ред. код]

Наступні приклади припускають, що Ви вказуєте як використане джерело статтю із Вікіпедії Яйце птахів, використовуючи версію від 2-го серпня 2005 року, о 10:34 UTC (див. сторінку історія), та що Ви переглядали цю статтю в Інтернеті 3-го серпня 2005 року.

Стиль "Чикаго"[ред. код]

  • Дописувачі Вікіпедії, "Яйце птахів" Українська Вікіпедія, http://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Яйце_птахів&oldid=91665 (переглянуто 3 серпня, 2005).

CBE/CSE стиль[ред. код]

Цитування у стилі «Council of Science Editors»:

  • Дописувачі Вікіпедії. Яйце птахів [Інтернет]. Українська Вікіпедія; 2 серпня 2005, 14:34 UTC [цитовано 3 серпня 2005]. Доступно із: http://uk.wikipedia.org/w/index.php?title=Яйце_птахів&oldid=91665