Гріпарі Перикл Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перикл Петрович Гріпарі
Народився
Афіни
Громадянство Греція Греція
Національність грек
Діяльність Дипломат
Відомий завдяки Грецький консул в Києві

Перикл Петрович Гріпарі — грецький дипломат, підприємець, громадський діяч кінця XIX — початку ХХ ст., меценат. Грецький консул в Києві (1893 - 1918), Грецький консул в Севастополі (1914).

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в Афінах. З 1893 року був грецьким консулом у Києві, проживав на вулиці Велика Володимирська в будинку 48-а. У 1914 році змінив на посаді грецького консула у Севастополі — свого брата Миколу Петровича[1].

У власності Перикла Петровича були Гамарянський млин у селах Мала і Велика Новоселиця, Полонської волості Новгород-Волинського повіту Волинської губернії та інші об'єкти власності[2].

Був грецьким консулом у Києві більш як 25 років. Також був дуаєном консульського корпусу в Києві. В разі відсутності в Києві, його обов’язки повинен був виконувати бельгійський консул Яків Гретер, а за відсутності й Гретера — наступний за старшинством італійський консул Карл Фішман.

Сім'я[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ ИНОСТРАННЫХ ОРГАНОВ ВНЕШНИХ СНОШЕНИЙ В ТАВРИЧЕСКОЙ ГУБЕРНИИ (КОНЕЦ XIX — НАЧАЛО XX ВЕКА)
  2. Українська консульська служба 1917—1923 рр. як державний інститут: становлення, функціонування, персоналії [Текст] / Ірина Борисівна Матяш. — Київ: Інститут історії України НАН України, 2016. — 482 c.