Де Бальмен Сергій Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Де Бальмен Сергій Петрович
Народився 7 грудня 1816(1816-12-07)
Прилуцький район, Україна
Помер невідомо
Батько Q21618402?
Брати, сестри Де Бальмен Яків Петрович і Q4077088?

Сергій Петрович де Бальмен (7 грудня 1816 — ?) — молодший брат Якова де Бальмена.

Тарас Шевченко не раз зустрічався з ним, гостював у їхньму маєтку в селі Линовиці (нині селище міського типу в Україні, Чернігівській області, Прилуцькому районі). У квітні 1848 разом з братами В. та М. Закревськими за їхній тост на балу «Хай живе Французька республіка, ура!» Бальмен був заарештований, доставлений у «Третій відділ» і відданий під нагляд поліції. В його справі записано: «Граф де Бальмен … перебуває в тісних стосунках з відомим Шевченком, який довго проживає в нього …»

У маєтку у Сергія де Бальмена в Линовиці 1856 року також гостювали письменник Пантелеймон Куліш[1] та художник Лев Жемчужников. Тут художник зустрів своє єдине та взаємне кохання. Це була дівчина-кріпачка Ольга, що належала де Бальменам. Жемчужников декілька разів просив дати дівчині вольну, щоб одружитися з нею та отримавши відмову, мусив її викрасти і 1857 року еміґрувати. Українська дівчина стала дружиною і вірним другом художника на все життя[2].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерело[ред. | ред. код]

  • Шевченківський словник : у 2 т. / Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка Академії Наук УРСР. — Київ : Головна редакція УРЕ, 1978.