Довідка:Як працювати із зображеннями в редакторі вікірозмітки/3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошукуВступ
Додавання зображень до Вікіпедії


Вільний контент
Тип зображень, якому ми віддаємо перевагу


Невільний контент
Може бути прийнятним за певних умов


Вікісховище
Як робити зображення ще
більш доступними


Використання
Як додати зображення до статті


Підсумок
Огляд того, чого Ви навчились
Буває, що дістати вільне зображення для висвітлення певної теми неможливо. Тому українська Вікіпедія дозволяє використання обмеженої кількості невільного контенту за певних обставин. Прикладами таких випадків використання можуть бути зображення обкладинок книг, музичних альбомів, відеоігор, зображення логотипів різних організацій (у деяких країнах захищаються авторським правом), а також скриншоти сторінок вебсайтів та різного програмного забезпечення. Юридичною підосновою для такого підходу є концепція сумлінного використання, яка діє на території США, де розташовані сервери Вікіпедії, однак Вікіпедія, з метою мінімізувати обсяг використовуваних невільних зображень, встановила ще жорсткіші критерії використання таких файлів, аніж того вимагає згадана концепція.


Повний перелік вимог до невільного контенту можна переглянути на сторінці Вікіпедія:Критерії добропорядного використання. Якщо коротко, то невільне зображення можна зберігати у Вікіпедії лише якщо воно відповідає всім переліченим умовам:

  • Використовується щонайменше в одній статті. (Використовувати поза простором статей, наприклад, на сторінках користувачів, заборонено.)
  • Його наявність у статті значно покращує для читачів розуміння теми, тоді як відсутність такого зображення зашкодить сприйняттю інформації (інакше кажучи, недостатньо обґрунтовані ілюстрації та декоративне використання заборонені).
  • Немає доступного вільного еквівалента, який би відповідав тій самій енциклопедичній меті, і такий еквівалент неможливо створити (наприклад, якщо йдеться про померлу особу, вільного фото з якою немає).
  • Використання зображення не справляє негативного впливу на його комерційну цінність для власника (зазвичай це означає, що роздільність зображення є не вищою, аніж необхідно для енциклопедичних цілей).


Таке зображення також повинно на своїй сторінці опису мати:


Найкраще завантажувати невільні зображення через Майстер завантаження файлів у Вікіпедії, який Вам допоможе заповнити всю необхідну інформацію. Посилання на цей інструмент можна знайти в розділі «Інструменти» на бічній панелі зліва.


Шпаргалка з вікірозмітки

Зображення у Візуальному редакторі