Ельберт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ельберт
Пнімецьке прізвищеWD:
Оригінал мовою Albert
Схожі прізвища
Пов'язані Альберт

Пошук сторінок

які починаються з
містять

у Вікіданих:посилання:


Ельберт (нім. Albert) — німецьке прізвище, ймовірно, утворене від аналогічного німецького чоловічого імені, яке означає «благородний, яскравий, відомий».

Походження[ред. | ред. код]

За іншою версією, прізвище Ельберт походить від двох німецьких слів: Agil — «край», «наконечник меча» і Berht — «яскравий, відомий»[1].

Також прізвище Ельберт походить від слова «ейлберт», яке в перекладі з їдиш означає «оливка, маслина».

Відповідно до єврейської традиції, маслина входить в число семи видів кращих плодів, якими Тора прославляє Землю Ізраїлю — «країну пшениці і ячменю, і виноградних лоз, і фіги, і гранатових дерев, олійних дерев і фінікового меду».

Плоди оливи (оливкового дерева) здавна цінувалися серед євреїв. У єврейській традиції олива — це сила, краса і безпеку в дорозі.

Оливкова олія має застосування в різних сферах єврейського життя. Наприклад, згідно з єврейською традицією, в менорі може використовуватися тільки оливкова олія. Інше застосування оливкової олії в юдаїзмі — помазання царів ізраїльських. Ця традиція сягає корінням у часи царювання Давида.

Прізвище Ельберт було поширене в дореволюційній Росії в таких українських містах, як Брест, Дубно, Рівне, Кременець, Заславль, Житомир, Васильків[2].

Відомі представники[ред. | ред. код]

Топоными[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]