К'яріссімо Медічі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
К'яріссімо Медічі
Народився бл. 1167
Помер 1210
Національність італієць
Діяльність політик
Конфесія католицтво
Рід Медічі
Батько Джіамбуоно Медічі
Діти 1 син

К'яріссімо Медічі (*Chiarissimo de' Medici, бл. 1167 — 1210) — флорентійський підприємець та державний діяч.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду Медічі. Син Джіамбуоно Медічі. Народився приблизно 1167 року в Кафаджало (долина Муджело). Замолоду займався родинною справою: аптечною торгівлею. Про цей час замало відомостей. Невдовзі після смерті батька у 1192 році перебирається до Флоренції. Відтоді починається діяльність флорентійських Медічі.

У місті К'яріссімо придбав крамницю в районі Сан-Лоренцо, де продовжив торгувати ліками. Втім, першим змінив профіль діяльності, став займатися лихварством, що значно збільшило його статки. В районі Старого ринку придбав декілька будинків, а потім звів декілька веж Медічі, що свідчило про підвищений статус К'яріссімо та його родини.

До 1201 року відноситься перша письмова згадка про Медічі. К'яріссімо поставив свій підпис разом з іншими членами Синьойрії республіки щодо наступу проти фортець Семіфонті і Валдельса, що належали аристократичного роду Альберті. Ймовірно тоді К'яріссімо започаткував традицію підтримки Медічі партії гвельфів проти гібелінів (аристократів). Можливо, загони Медічі брали участь у боротьбі проти Альберті.

Помер К'яріссімо Медічі у 1210 році.

Родина[ред. | ред. код]

  • Філіпо, одружений на Алесії Грімальді

Джерела[ред. | ред. код]

  • G. F. Young. IL VOLUME PIÙ AUTOREVOLE SULLA STORIA DEI MEDICI
  • E. Grassellini — A. Fracassini, Profili medicei. Origine, sviluppo, decadenza, della famiglia Medici attraverso i suoi componenti, Firenze 1982