Кепман Август Юрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кепман Август Юрійович
Народився14 липня 1896(1896-07-14)
Мустапалі, Пайсту (волость), Вільяндімаа, Естонія
Померневідомо
невідомо
Країна Естонія
Національністьестонець
Діяльністьполітик

Август Юрійович Кепман (14 липня 1896(18960714), село Мустапалі волості Вільянді, тепер повіту Вільяндімаа, Естонія — ?) — радянський естонський діяч, селянин, голова виконкому волості Вийсіку Вільяндського повіту Естонської РСР. Депутат Верховної Ради СРСР 2-го скликання.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Народився в бідній селянській родині. У 1898 році родина переїхала до волості Вийсіку Вільяндського повіту, де батько орендував хутір. У 1911 році Август Кепман закінчив початкову школу. З дитячих років працював у батьківському господарстві. Потім навчався на слюсаря у місті Вільянді.

З 1914 по жовтень 1917 року служив в російській імператорській армії, учасник Першої світової війни. Наприкінці 1917 року повернувся до волості Вийсіку, де організовував Червону гвардію, брав участь у створенні волосної ради. У лютому 1918 року, після окупації волості німецькими військами, був заарештований. Сидів у в'язниці Вільянді, потім був відправлений до табору військовополонених Халемерштейн у Німеччині. Цілий рік був вимушений працювати в маєтках німецьких поміщиків.

Потім повернувся до Естонії. Проживав у містечку Рийка, працював найманим робітником на польових і лісових роботах.

Активно підтримував окупацію Естонії радянськими військами влітку 1940 року, брав участь у становленні радянських і профспілкових органів влади у волості Вийсіку. До лютого 1941 року був головою профспілки сільськогосподарських робітників волості. З 15 лютого по серпень 1941 року — голова виконавчого комітету волосної ради Вийсіку Вільяндського повіту Естонської РСР.

На початку німецько-радянської війни служив у радянському винищувальному батальйоні, був важко поранений у боях біля міста Тарту. Кепмана евакуювала в східні райони СРСР, шість місяців лікувався в госпіталі. Після одужання керував будівництвом цементного заводу в Красноярську, був завідувачем підсобного господарства Красноярського цементного заводу.

Восени 1944 року повернувся до Естонської РСР. До 1945 року працював інспектором політпросвітроботи у волості Вийсіку.

З травня 1945 року — голова виконавчого комітету волосної ради Вийсіку (нині в складі волості Пильтсамаа) Вільяндського повіту Естонської РСР, безпартійний.

Подальша доля невідома.

Нагороди

[ред. | ред. код]
  • медалі

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • «Советская Эстония» (Таллин), 26 січня 1946 року (рос.)