Контурна карта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Контурна карта — особливий вид бланкових географічних карт, що містять елементи географічної основи і координатну сітку, призначений для виконання навчальних завдань з географії, історії і астрономії учнями; на такі карти нанесено тільки контури країн, основні об'єкти, процеси або явища[1][2]. Вони дозволяють виконати завдання шляхом нанесення умовних позначок.

Призначення[ред. | ред. код]

Контурні карти призначені для використання з навчальним атласом (зазвичай він видається в комплекті з контурними картами) і шкільним підручником. Робота над контурними картами дає можливість краще запам'ятати інформацію, розвинути увагу і логіку. Сприяють запам'ятовуванню картографічного змісту[3]. Оформлення контурної карти вимагає точності і акуратності, дотримання ряду правил.

Контурні карти застосовуються також в роботі із студентами, проте проходить вона по картах, призначених для середньої школи або створених викладачами внз для виконання роботи зі своїми студентами[4][5]. Контурні карти для внз не випускаються.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. География. Современная иллюстрированная энциклопедия. — М.: Росмэн. Под ред.. А. П. Горкина. — 2006.
  2. Справочник технического переводчика. — Интент. 2009—2013: Контурная карта — учебню бланковая немая карта.
  3. Ахиев С. Н., ‎Савинов А. А., Чурекова Н. Б. Методические рекомендации по работе с контурными картами по истории Древнего Рима. — Саратов. 2013.
  4. Симакова О. А. Работа с условно-графическими материалами как форма самостоятельной работы студентов-историков // Мат. международной научно-практ. Конф.. Минск, 16—17 ноября 2006 г. — Мн.: БГУ. 2006. — С. 55—60.
  5. Кощеева Г. С. Картография с основами топографии. Уч.-метод. комплекс. — Тюмен. гос. ун-т, 2014.