Користувачка:Тетяна Лісовська/Чернетка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Факультет інформаційних технологій веде свою історію з 1 вересня 1996 року, коли приступили до навчання найперші 20 студентів. Нині, на денній та заочній формах навчання факультету інформаційних технологій нараховується близько 500 студентів. Такий показник засвідчує добрий статус підрозділу – число абітурієнтів, які бажають учитися на факультеті, постійно зростає. Ось, наприклад, тенденції останнього часу. Якщо у 2015–2016 н. р. на перший курс денного відділення було набрано 62 колишніх школярів, то через рік на перший курс зарахували 74 студентів, а в 2017–2018 н. р. вже 82 чоловік. З урахуванням охочих учитися на заочному відділенні та випускників природничо-гуманітарного коледжу УжНУ, які побажали продовжити здобувати освіту на факультеті інформаційних технологій, у 2015–2016 н. р. було набрано 115 нових студентів, у 2016–2017 н. р. – 120, а у 2017– 2018 н. р. – 124. У 2018-2019 н.р. на факультет поступило 170 абітурієнтів. Причому число студентів-контрактників перевищило кількість тих, хто навчається коштом держбюджету. Тобто факультет з року в рік стає все більш привабливим і прибутковим.

Велику допомогу в становленні факультету інформаційних технологій надав декан факультету інформатики та обчислювальної техніки Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут», д.т.н., проф. Павлов Олександр Анатолійович.


У перші роки існування факультету він викладав важливі спецкурси для студентів-ІТшників. Навчальні плани та навчальні програми факультету інформаційних технологій побудовані за відповідними навчальними планами і програмами факультету інформатики та обчислювальної техніки Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут». І на сьогоднішній день високошановний проф. Павлов О.А. підтримує активні зв’язки з факультетом, до народження якого має безпосереднє відношення: він неодноразово запрошується головою ДЕК факультету інформаційних технологій. Велику роль у становленні факультету інформаційних технологій відіграли його декани: доктор технічних наук, професор Ю. Василенко (1996-2000 рр.), кандидат фізико-математичних наук, доцент С. Поляк (2000-2003 рр.), кандидат фізико-математичних наук, доцент В. Бунда (вересень-грудень 2003 р.), кандидат фізико-математичних наук, доцент О. Лавер (2003-2006 рр.), кандидат фізико-математичних наук, доцент С. Бунда (2006-2010 рр.), кандидат фізико-математичних наук, доцент Ю. Білак (2010-2011 рр.). На сьогодні деканом факультету інформаційних технологій є кандидат технічних наук, доцент І. Повхан.

Навчальний процес на факультеті інформаційних технологій ДВНЗ “УжНУ” забезпечують три кафедри: інформаційних управляючих систем і технологій (ІУСТ) − випускова кафедра, завідувач кафедри – доц. Міца О.В., Відмінник освіти України; програмного забезпечення систем (ПЗС) − випускова кафедра, завідувач кафедри – доц. Білак Ю.Ю.; інформатики та фізико-математичних дисциплін (ІФМД) − випускова кафедра, завідувач кафедри – доц. Лавер О.Г., Відмінник освіти України. Кількість комп’ютеризованих робочих місць перевищує 100. Факультет інформаційних технологій Ужгородського університету готує фахівців за спеціальностями: 121 – «Інженерія програмного забезпечення» (бакалавр, магістр); 122 – «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» (бакалавр, магістр та доктор філософії), на рівні бакалавра тут дві спеціалізації – «Комп’ютерні науки» й «Інформатика»; 126 – «Інформаційні системи і технології» – відкрита в 2018-2019 н.р. Суттєвою особливістю факультету є молодий вік його викладачів, який складає в середньому 35 – 40 років. Водночас, викладачі більш старшого віку щедро діляться набутим досвідом з молодшими колегами. Багато викладачів факультету без перебільшення можна назвати його флагманами. В першу чергу це: Міца Володимир Михайлович – доктор фізико-математичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії наук вищої школи України, зовнішній член Угорської академії наук; Завілопуло Анатолій Миколайович - доктор фізико-математичних наук, професор, лауреат Державної премії України; Лавер Олександр Георгійович, Міца Олександр Володимирович, Кляп Маріанна Іванівна – кандидати наук, доценти, Відмінники освіти України. У 2018-2019 н.р. на факультеті інформаційних технологій працювало 40 викладачів, у тому числі 5 докторів наук (12,5% загальної кількості), 23 кандидати наук (57,5%), та 12 асистентів та старших викладачів (30%). Колектив факультету інформаційних технологій відзначається великою працьовитістю у науковій та навчально-методичній роботі. Усього його викладачами видано 22 монографії, 11 навчальних посібників з грифом МОН України та 92 навчальних та навчально-методичних посібників та матеріалів і це не рахуючи кількох сотень наукових статей, багато з яких знаходяться в науково-метричних базах даних.