Користувач:Іванна Скіпар/Чернетка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Біда Дарія Дмитрівна
Народився1 жовтня 1956 року
с. Вороців Львівської області
ГромадянствоУкраїна Україна
Місце проживанняЛьвів
Діяльністьдоцент кафедри педагогіки Львівського ОІППО, головний редактор Всеукраїнського природничого науково-популярного журналу для дітей “КОЛОСОК”, координатор Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу “КОЛОСОК”, виконавчий директор громадської організації ЛМГО «Львівський інститут освіти».
НагородиЗаслужений учитель України

Біда Дарія Дмитрівна (1 жовтня 1956) — доцент кафедри педагогіки Львівського ОІППО, головний редактор Всеукраїнського природничого науково-популярного журналу для дітей “КОЛОСОК”, координатор Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу “КОЛОСОК”, виконавчий директор громадської організації ЛМГО «Львівський інститут освіти».

Біографічні відомості

[ред. | ред. код]

Біда Дарія Дмитрівна народилась 1 жовтня 1956 року у с. Вороців Львівської області. У 1979 році з відзнакою закінчила фізичний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка. У цьому ж році розпочала педагогічну діяльність у школі, спочатку – вихователем групи продовженого дня, а згодом – учителем фізики.

З 1991 по 2006 рік працювала вчителем фізики у Львівському фізико-математичному ліцеї при Львівському національному університеті ім. Івана Франка. Вподовж цього часу її вихованці отримали понад 100 дипломів на олімпіадах і турнірах юних фізиків, в тому числі понад 50 дипломів на обласних, Всеукраїнських та Міжнародних олімпіадах і турнірах. Автор власної методики “зміна ролей”, в основу якої покладена ідея інтелектуального та морального розвитку дитини на основі залучення її у різноманітні форми самостійної доцільної діяльності.

У 1997 році отримала звання соросівського учителя.

У 2001 році стала фіналістом VI Всеукраїнського конкурсу “Учитель року–2001” у номінації “Фізика”.

У 2002 році здобутки Біди Д.Д. з упровадження активізуючих методик та роботи з обдарованими дітьми на уроках фізики вивчала Всеукраїнська школа педагогічного досвіду.

У 2003 році в Україні розпочався авторський інноваційний педагогічний проект Дарії Біди – Міжнародний інтерактивний природничий конкурс для школярів 1–11 класів “КОЛОСОК”.

У 2004 році удостоєна звання “Заслужений учитель України”.

З 2007 року Біда Д.Д. – доцент кафедри педагогіки Львівського ОІППО.

2009 – учасник .

У 2010 році захистила дисертаційне дослідженням “Формування готовності вчителів природничих дисциплін до організації навчально-пізнавальної діяльності у загальноосвітній школі”. Кандидат педагогічних наук. Автор книги “Інтерактивні уроки фізики”. Автор наукових статей з теорії і практики організації навчально-виховного процесу; інформаційно-методичних розробок для вчителів; науково-популярних книг та статей для дітей. Нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України. Двічі відмінник освіти України.

2011 рік – учасник програми "Ukraine - Science Educators", Вашингтон.

Напрямки наукових досліджень

[ред. | ред. код]
  • теорія і практика організації навчально-виховного процесу;
  • наукова популяризація природничих знань;
  • інформаційно-методична робота з вчителями.

Окремі праці

[ред. | ред. код]
  • Дисертаційне дослідженням “Формування готовності вчителів природничих дисциплін до організації навчально-пізнавальної діяльності у загальноосвітній школі”
  • Книга “Інтерактивні уроки фізики”
  • Посібник для вчителя початкової школи "Чарівна книга природи" (конструктор уроків природознавства на інтеграційній основі)
  • Науково-популярне видання "Сік життя"

Статті у провідних наукових збірниках і журналах

[ред. | ред. код]
  • Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів загально-освітньої школи в умовах науково-популярних природничих видань
  • Технологія підготовки вчителів природничих дисциплін до організації пізнавальної діяльності учнів в умовах науково-популярного проекту
  • Інноваційні підходи до організації навчально-пізнавальної діяльності учнів в процесі вивчення природничих дисциплін


Громадська діяльність

[ред. | ред. код]

Виконавчий директор громадської організації ЛМГО «Львівський інститут освіти»

Посилання

[ред. | ред. код]