Користувач:Вертюк Анна
П.І.Б.: Вертюк Анна Романівна
Дата народження: 01.010.2003
Місце навчання: Одеська гімназія №8
Клас (на 2019 -2020 рік) : 11-А
Улюблені предмети: англійська мова, українська мова, математика
Захоплення: гра на піаніно, вивчення англійської, вивчення нових цікавих речей, особливо під час карантину
Курс "Інформаційна безпека"
Основні поняття в області безпеки інформаційних технологій. Місце і роль автоматизованих систем в управлінні бізнес-процесами. Основні причини загострення проблеми забезпечення безпеки інформаційних технологій
==УРОК 2 ==
Інформація та інформаційні відносини. Суб'єкти інформаційних відносин, їх інтереси та безпека, шляхи нанесення їм шкоди. Безпека інформаційних технологій.
Інформаційна загроза - потенційна можливість певним чином порушити інформаційну безпеку. Найчастіше ця загроза є наслідком наявності вразливих місць в захисті інформаційних ресурсів або систем. Спроба реалізації інформаційної загрози називається інформаційною атакою.
Інформаційна небезпека - обставини, при яких інформація або її похідні можуть вплинути на людину або обставини таким чином, що це призведе до її погіршення або неможливості її функціонування і розвитку. Також під інформаційної небезпекою можна розуміти поява помітною ймовірності настання небажаних подій.
Інформаційна війна - використання і управління інформацією з метою отримання конкурентної переваги над противником. Інформаційна війна може включати в себе збір тактичної інформації, забезпечення безпеки власних інформаційних ресурсів, поширення пропаганди або дезінформації, щоб деморалізувати противника і населення, підрив якості інформації противника і попередження можливості збору інформації противником.
нформаційний тероризм - гранично небезпечне соціальне явище, спрямоване на дезорієнтацію свідомості людей з метою деструктивного видозміни істинності знань, світогляду і думок мирного населення шляхом застосування інформаційних ресурсів і систем.
Основні ненавмисні і навмисні штучні загрози. Технічні засоби добування інформації. Програмні засоби добування інформації.
Об'єкти захисту. Види заходів протидії загрозам безпеки. Переваги та недоліки різних видів заходів захисту. Основні принципи побудови системи безпеки інформації в автоматизованій системі. 1.Об'єкти захисту в інформаційних системах 2.Види заходів протидії загрозам безпеки (Методи забезпечення безпеки інформації в ІС) 3. Переваги та недоліки різних видів заходів захисту. 4. Основні принципи побудови системи безпеки інформації в автоматизованій системі (Принципи організації захисту інформації в сучасних інфомраційно-комунікаційних системах і мережах) https://jamboard.google.com/d/1ldkRXiVZ9PJcFqPhJeAcsNbQ_JKHmODjFvoO1lXsExA/viewer?f=0
Правові основи забезпечення безпеки інформаційних технологій. ПЛАН: 1. Правові основи забезпечення безпеки інформаційних технологій; 2. Закони України та інші нормативно- правові акти, що регламентують відносини суб'єктів в інформаційній сфері та захист інформації; 3. Відповідальність за порушення у сфері захисту інформації та неправомірного використання автоматизованих систем. https://www.symbaloo.com/mix/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B83
Основні захисні механізми, які реалізуються в рамках різних заходів і засобів захисту. Ідентифікація та аутентифікація користувачів. ПЛАН: 1. Ідентифікація користувачів 2. Аутентифікація користувачів 3.Авторизація користувачів https://www.jigsawplanet.com/?rc=play&pid=020e23d9582d