Користувач:ТанітаК/Чернетка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Автономна каналізація SAX (System Aeration eXtra-clean - система аерації екстра очистки) запатентовані та сертифіковані українські залізобетонні очисні споруди для приміщень (будинки, особняки, котеджі, дачі, котеджні містечка, магазини, торгові центри, бази відпочинку, готелі, ресторани, виробництва, автозаправки, автомийки і ін.) там де немає центральної каналізації, які виробляються в місті Львові.

- Очищають побутові стоки від 83% до 98%.

- 15 років без відкачування.

- Без запаху.

- Стійкість до здавлювання і виштовхування під дією тиску грунтів і коливання рівня грунтових вод.

- Очищають як з електрикою так і без.

- Можна ставити при високих грунтових водах.


1. Область застосування SAX.

Станція очистки стічних вод SAX призначена для очищення побутових стічних вод. У разі надходження іншого роду стоків, що відрізняються своїм характером від побутових стічних вод, необхідно, щоб їх кількість відповідала потужності і комплектації установки.

2. Принцип роботи станції очистки стічних вод SAX.

Станції очистки стічних вод моделей SAX розроблені на основі досвіду великих станцій очищення стічних вод з дрібнобульбашковою аерацією (SAX-AERO), як переривчастою, так і безперервною. Вище згадані процеси поєднуються в установці SAX. В ході конструювання установки очищення стічних вод одночасно виходили з накопиченого досвіду очищення стічних вод домашнього господарства, що відрізняється нерегулярним припливом.  SAX може працювати як з аерацією так і без (мінімізована прив’язка до зовнішніх джерел енергії). Різниця полягає в нижчому, але допустимому коефіцієнті очищених стічних вод. На практиці добовий приплив досягає піку двічі на добу. Припливна лінія обладнана. Основною Камерою Біорозпаду (ОКБ), камерою аерообробки (КА) та камерою доочистки (КД).

3. Технологічний процес очищення.

Забруднені стічні води притікають в Основну Камеру Біорозпаду (ОКБ), в якій відбувається розмежування залпових скидів на важкі частини, що осідають на дно, неочищені стічні води і жири, папір, які розташовуються на поверхні стоків. З (ОКБ) неочищені стічні води за допомогою переливу(жиро вловлювача) надходять в камеру аерообробки (КА, SAX-AERO), в якій відбувається біологічне очищення за допомогою системи аерації(в процесі окислення зникає запах) та активного мулу. Суміш підданої очищенню води за допомогою переливу(жировловлювача) потрапляє у камеру доочистки (КД),а активний мул перекачується за допомогою аероліфтів КА в ОКБ. Мул відстоюється внизу КД, з якої він повертається назад в КА за допомогою аероліфтів КД. Очищена вода після відстоювання потрапляє в вихідну магістраль септика. У цьому випадку мова йде про класичну безперервну аераційну систему із ОКБ.

4. Основні дані та характеристики.

Установка очищення стічних вод SAX - цілісний самонесучий резервуар з бетону розмірами 3,80м х 2,00м x 1,90 м та товщиною стінки 100 мм, який встановлюється горизонтально в заздалегідь підготовлену яму, таким чином, щоб його вхідний отвір знаходився на глибині відносно вихідної труби з будинку з розрахунку 2см/м занурення каналізаційної труби. Септик складається з трьох частин: дна, середньої частини(вставки) і кришки. Завдяки цій конструкції можна регулювати об’єм септика добавляючи або забравши вставку. Перегородки монтуються окремо в попередньо передбачені пази в стінах і дні. Таким чином можна регулювати об’єми камер в середині септика під час монтажу. Всі частини з’єднуються між собою клеєм. Ззовні септик покритий гідроізоляційним матеріалом (при необхідності), який застерігає від проникнення води в септик з ґрунту. При нормальних умовах достатньо встановити резервуар на трамбований піщаний підстильний шар товщиною 100 мм і його обсипання піском без великих каменів або грунтом. Станцію очищення стічних вод SAX можна в нормальних умовах встановлювати нижче рівня ґрунтових вод. В цьому випадку, не раніше 2 днів після установки, септик потрібно обов’язково наповнити водою для зрівноваження внутрішнього і зовнішнього тисків. Так як септик розташований повністю в землі доступ до нього здійснюється за допомогою бетонних каналів доступу (БКД) в кожну камеру. Кожен БКД складається із фрагментів висотою 25 см і завершується пластиковим каналізаційним  люком. Таким чином є можливість регулювати висоту БКД відносно рівня землі методом додавання або підрізки фрагментів. Також кожна камера обладнана ревізіями (труба діаметром 110мм) якщо немає потреби підіймати люк, щоб провести заміри рівня мулу, додавання бактерій  та інше.

5. Санітарно-гігієнічні вимоги.

Система очищення стічних вод повністю занурена в землю, що запобігає замерзанню стічних вод в камерах зимою і її можна ставити біля житлових будинків. У внутрішній простір станції подається повітря з навколишнього середовища приблизно 3,5 м3 / год і передбачається її вентиляція через підвідний каналізаційний трубопровід. У разі відсутності вентиляції каналізаційного трубопроводу вентиляція здійснюється через відвідний трубопровід або через прямий контакт з навколишнім середовищем. Система очищення стічних вод в ході правильної роботи не виділяє неприємного запаху, так як в ході роботи переважають аеробні процеси. В процесі роботи станція виробляє мінімальний шум. Шум повітродувки, яка знаходиться під каналізаційною кришкою - 37 дБ (1 м від установки SAX-AERO).

6. Заходи для зимової експлуатації

Система не вимагає спеціальних заходів для зимової експлуатації, проте необхідно забезпечити постійний приплив свіжого повітря в компресорний відсік, який може бути порушений сніговим покривом.

9. Вимоги по подачі електроенергії.

Станція очистки стічних вод нормально працює при відхиленнях напруги від номіналу в межах +/- 10%. Відключення подачі електричної енергії на термін не більше 4 годин, практично не впливає на роботу станції, при більш тривалому відключенні електроенергії , скажімо кілька днів, починаються анаеробні процеси  - потрібно додати перед відключенням анаеробні бактерії, щоб зберегти всі колонії бактерій в активному мулі – і станція очистки буде працювати як анаеробна з меншим ступенем очистки стічних вод.

10. Термін служби станції очистки стічних вод.

Станція очистки стічних вод SAX виготовлена ​​з залізобетону з гідроізоляційним матеріалом ззовні (при потребі) з тривалим терміном служби (не менше 100 років). Термін служби аераційного елемента 10 років, термін служби компресора 5-10 років (мембрани 2 роки).