Користувач:Тестовий аккаунт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вірджіл Гріффіт

[ред. | ред. код]

Вірджіл Гріффіт (народився в 1983 р.), також відомий як Romanpoet,  американський програміст, відомий як творець WikiScanner, інструмент індексації для Вікіпедії. Він опублікував статті зі штучного життя та теорії інтегрованої інформації. Також багато працював над платформою криптовалюти Ethereum. Гріффіт був заарештований у 2019 році, а у 2021 році визнав себе винним у змові з метою порушення закону США, що стосується відмивання грошей з використанням криптовалюти, та санкцій, пов'язаних із Північною Кореєю.

Життя

[ред. | ред. код]

Гріффіт народився в Бірмінгемі, штат Алабама, і виріс у сусідньому місті Таскалуса. Він закінчив Алабамську школу математики та природничих наук у 2002 році, а потім вступив до Алабамського університету, вивчаючи когнітивні науки. Він перейшов до Університету Індіани в 2004 році, але повернувся з відзнакою з Алабами в серпні 2007 року. У 2008 році він був запрошеним дослідником в Інституті Санта-Фе. У 2014 році Гріффіт отримав докторський ступінь з Каліфорнійського технологічного інституту під Кристоф Кох  у обчислювальних та нейронних системах. Він був науковим співробітником Ethereum Foundation із 2016 року. На момент арешту у 2019 році Гріффіт проживав у Сінгапурі та нібито розслідував можливість відмови від громадянства США.

Комп'ютерна кар'єра

[ред. | ред. код]

Гріффіт виступав з доповідями на хакерських конференціях Interz0ne, PhreakNIC та HOPE.

На Interz0ne 1 в 2002 році він зустрів Біллі Хоффмана, студента Технологічного інституту Джорджії, який виявив пролом у системі безпеки в системі магнітних ідентифікаційних карт кампуса під назвою «BuzzCard». Він і Хоффман спільно вивчали недоліки і спробували повідомити про це на Interz0ne 2. У квітні 2003 року за кілька годин до презентації він і Хоффман отримали наказ припинити та утримуватися замовленням від корпоративних юристів, що діють для Blackboard Inc. Через два дні був судовий процес, в якому стверджувалося, що вони приховували комерційну таємницю і порушили Закон про авторське право в цифрову епоху і Закон про економічне шпигунство. Судовий процес був врегульований пізніше того ж року.

14 серпня 2007 року Гріффіт випустив службову програму WikiScanner, яка відслідковувала зміни статей у Вікіпедії з незареєстрованих облікових записів до їх вихідних IP-адрес та визначала корпорації або організації, до яких вони належали. Гріффіт охарактеризував свою місію з розробки WikiScanner як «створення незначних проблем із громадськістю для компаній та організацій, які мені не подобаються».

У 2008 році разом з Аароном Шварцем Гріффіт розробив проксі Tor2web. У 2016 році його було звільнено з команди Tor за спробу продати деанонімний трафік Tor2web.

З приводу Ethereum Гріффіт пише, що Ethereum "є безпрецедентною ареною для спільних ігор" і "дозволяє використовувати потужні економічні механізми, які ми ще не розуміємо", привносячи теорію кооперативних ігор у нові області. Станом на 2019 рік на домашній сторінці Гріффіта вказувалося, що він працював на Ethereum Foundation.

Судове переслідування

[ред. | ред. код]

28 листопада 2019 року Гріффіт був заарештований Федеральним бюро розслідувань за надання «високотехнологічної інформації» Північній Кореї, знаючи, що ця інформація може бути використана для допомоги Північній Кореї у відмиванні грошей та ухиленні від санкцій». Звинувачення пов'язані з його несанкціонованою участю у конференції з блокчейну та криптовалюті, що відбулася у квітні 2019 року в Пхеньяні, Північна Корея. Під час та після конференції Гріффіт нібито обговорював кошти, за допомогою яких Північна Корея могла б використовувати криптовалюту для ухилення від економічних санкцій та бути сполучною ланкою між Північною та Південною Кореєю. Після арешту співзасновник Ethereum Віталік Бутерін ініціював онлайн-кампанію щодо його звільнення, яка не змогла знайти великої кількості прихильників.

28 вересня 2021 року Гріффіт визнав себе винним на слуханні, на якому він висловив жаль. Вирок з можливим ув'язненням від 63 до 78 місяців очікується у січні 2022 року.

Написання

[ред. | ред. код]
  • Вірджіл Гріффіт, Маркус Якобссон, 2005. Мессін з Техасом. : Отримання дівочого прізвища матері з використанням загальнодоступних джерел . ISBN3-540-26223-7.
  • Вірджіл Гріффіт, Ларрі С. Ягер, 2005, MIT Press. Ідеальне безкоштовне поширення в агентах з розвиненою нейронною архітектурою. Школа інформатики та факультет когнітивних наук Університету Індіани.
  • Гріффіт вказаний як один з авторів (як "Вірджіл Джі") в Elonka Dunin (2006). Мамонтова книга секретних кодів та криптограм. Carroll & Graf. ISBN 0-7867-1726-2.
  • Дві статті в Markus Jakobsson, Steven Myers (2007) Фішинг та контрзаходи: розуміння зростаючої проблеми електронної ідентифікації Крадіжки. Wiley-Interscience. ISBN0-471-78245-9. Вікіпедія site:wikiboard.ru