Користувач:Adept/Чорновик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Джерела[ред. | ред. код]

  • Костіков І. Ю., Джаган В. В., Демченко Е. М., Бойко О. А., Бойко В. Р., Романенко П. О. Ботаніка. Водорості та гриби: Навчальний посібник. — 2-ге видання, переробл. — Київ : Арістей, 2006. — С. 395. — ISBN 966-8458-67-2.

Це джерело складається з помилок більше ніж на половину. Фактично, його варто використовувати лише для посилань на українські назви таксонів. Наприклад: в тексті про порядок Сироїжкові інформація очевидно стосується родини Russulales (які в дідька сфероцисти у пеніофорових!). Там же вказується, що порядок складається з двох родів (!!!). Весь посібник - недбала робота, "аби було". Що ж, дякувати й на тому.

Hybogaster[ред. | ред. код]

Не лише родина грибів, але й родина комах - браконід (Braconidae). http://www.eol.org/pages/12064402


Пряжка (мікологія) та Гачок (мікологія)[ред. | ред. код]


Типи спарювання чи Статеві знаки ?[ред. | ред. код]

Для терміну en:Mating type Костіков використовує українську назву "статевий знак" (ст. 242), яка, можливо, є калькою з термінології російських підручників. Гарибова використовує "половой знак", "половая группа". В статтях часто використовується "типы спаривания" - і цей термін, ніби, найкраще передає суть процесу: можуть бути тисячі статевих знаків - чоловічий, жіночий,....і що далі....; тобто, використовуючи "типи спарювання", ми уникаємо аналогії зі звичайним двовимірним набором статей (чоловічий/жіночий, +/-). Нажаль, українські джерела дають лише "статеві знаки".

Тобто, якщо писати про таке термінологічне непорозуміння, як "статеві знаки", то разом з аналогом en:Mating in fungi (аналогом за суттю, а не за наповненням, звичайно ж).