Користувач:Baananachick

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Dropshiping

Дропшипінг — це схема продажів, у якій інтернет-магазин виступає посередником між покупцем та постачальником. Магазин знаходить клієнтів та приймає від них замовлення, після чого передає інформацію постачальнику, який відправляє товари покупцям напряму. Дропшиперу не потрібно купувати товар, орендувати склад і контролювати доставку. Його завдання — просувати товари і шукати клієнтів, заробляючи на націнці до оптової вартості товару. Всім іншим займається постачальник.

Переваги дропшипінгу

[ред. | ред. код]
  1. Мінімальний стартовий капітал. Не потрібно закуповувати товар, орендувати склад і офіс, а це основні витрати звичайних інтернет-магазинів. Але торгувати зовсім без інвестицій не вийде, адже потрібно створити майданчик для продажів і оплачувати рекламні кампанії.
  2. Низькі ризики. Дропшипер у будь-який момент може припинити торгівлю, змінити нішу чи зайнятися чимось іншим. У нього немає нерозпроданих товарів на складі та великих вкладень, які можна втратити.
  3. Більше можливостей. Дропшипінг дозволяє одночасно мати кілька магазинів з різними типами товарів. Можна створити магазин з величезним асортиментом, просто зібравши прайси всіх постачальників у ніші. Також у дропшипінгу присутній ефект довгого хвоста — можливість заробляти на безлічі дрібних продажів, завдяки широкому асортименту.
  4. Концентрація на просуванні. Знявши з себе обов’язки з організації доставки, у вас звільниться більше часу на маркетинг. Ви зможете активно займатися просуванням товарів, що допоможе збільшити ваш дохід.

Недоліки дропшипінгу

[ред. | ред. код]
  1. Слабкий контроль за процесами. Дропшипер не має можливості проконтролювати якість товару та час доставки. Наприклад, ви не зможете перевірити товар на наявність недоліків перед відправкою. Ці моменти залежать від того, наскільки постачальник відповідальний, тому важливо співпрацювати з надійними компаніями.
  2. Ризик потрапити на недоброчесного постачальника. Постачальник з вашого партнера може перетворитися на конкурента. У нього залишаються контакти ваших клієнтів, тому він може додати їх у свою email розсилку, щоб пропонувати товари напряму. У постачальника є перевага — більш низькі ціни, адже він може продавати товари з меншою націнкою.
  3. Відповідальність за чужі помилки. Дропшипер не контролює частину процесів пов’язаних з доставкою товарів, але він несе відповідальність перед покупцем. Саме інтернет-магазину, а не постачальникам, доведеться вирішувати конфліктні ситуації з клієнтами. При цьому не важливо виникла ця проблема через ваші дії чи ні.

https://horoshop.ua/ua/blog/what-is-dropshipping-and-how-does-it-work/