Користувач:Max0n1488

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Злиття Microsoft та Activision Blizzard

[ред. | ред. код]

18 січня 2022 року Microsoft анонсувала покупку Activision Blizzard - розробника ігор Warcraft, Diablo і Call of Duty - за $68,7 млрд. Це найбільша угода в ігровому секторі. Останні два роки Microsoft – власник ігрових консолей Xbox – активно купує студії, щоб розвивати ігровий підрозділ.

Передмова

[ред. | ред. код]

Сьогодні в портфоліо Microsoft – 23 ігрові студії. До Activison Blizzard найбільшою покупкою компанії була студія ZeniMax: за $7,5 млрд Microsoft отримав компанії, яким належать права на ігри The Elder Scrolls, Fallout та DOOM.

Microsoft вигідно виходити на ринок відеоігор – його обсяг у 2021 році становив $180 млрд, а кількість гравців перевищила 3 ​​млрд людей. Ринок може зрости до $314 млрд до 2027 року, згідно з Mordor Intelligence. Допомагає пандемія та соціальні обмеження, більша різноманітність гри, розвиток стримінгів та кіберспорту.

Найпривабливіша ніша – мобільні ігри. Минулого року вони заробили $93,2 млрд. Наприклад, Apple ще у 2019 році отримала від ігрових комісій близько $8,5 млрд – це більше, ніж тоді врятували Microsoft, Sony, Nintendo та Activision Blizzard разом узяті.

Вдалий момент для придбання

[ред. | ред. код]

Microsoft купив Activision Blizzard у відповідний момент. Компанія досі розбирається в суді з проблемами сексуального домагання, тому Microsoft змогла купити її дешевше, ніж вона коштувала кілька років тому. Це допоможе навести лад у Blizzard – зупинити відтік кадрів, знизити кількість негативних оцінок від співробітників та гарантувати випуск запланованих ігор.

Серед інших нагальних проблем, які хоче вирішити Microsoft – дефіцит консолей та комісія Apple для розробників ігор. Сама Microsoft готова відмовитися від заробітків на комісійних заради розширення аудиторії. Наприклад, новий магазин Windows Store дозволяє працювати іншим майданчикам – наприклад, маркетплейсу від Epic Games, без комісії. Також для посилення позицій у мобільному секторі ігор у Windows 11 з'явилася підтримка додатків Android і Amazon App Store.