Користувач:Nasialona0

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Перемовини України з ЄС

[ред. | ред. код]

Наразі Україна фактично почала перемовини з ЄС.

Як повідомляє УКРІНФОРМ[1]

На Першій міжурядовій конференції в Люксембурзі 25 червня відбудеться старт переговорів про вступ України до Євросоюзу. Після старту переговорів почнеться відкриття 35 переговорних глав. Україна вступатиме у переговори відразу за декількома главами, застосувавши кластерний підхід. Кластерів, які об'єднують кілька глав, буде шість

Голова Європейської ради Шарль Мішель раніше припустив, що Україна може стати членом ЄС до 2030 року, якщо Молдова і Україна «виконають домашні завдання».

ТРИ КРОКИ ДО ПОВНОПРАВНОГО ЧЛЕНСТВА

[ред. | ред. код]
ХРОНОЛОГІЯ ВСТУПУ

Напередодні глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що після завершення переговорів Україна буде за три кроки до «повноправного членства в Євросоюзі»

За словами міністра, цими трьома кроками будуть:

[ред. | ред. код]
  • висновок Єврокомісії про успішне завершення переговорів і досягнення Україною відповідності критеріям вступу;
  • рішення про підписання Угоди про вступ України до ЄС;
  • ратифікація угоди парламентами держав-членів ЄС і набуття
  • Україною повноправного членства в Євросоюзі.

ПЕРША МІЖУРЯДОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МІЖ ЄС ТА УКРАЇНОЮ

[ред. | ред. код]

У Люксембурзі у вівторок, 25 червня, розпочалася перша міжурядова конференція між ЄС та Україною, де офіційно оголосили про початок переговорів про вступ до Євросоюзу.

На конференцію прибули офіційні делегації з Києва та Брюсселя.

Делегацію України очолює віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Від ЄС у конференції беруть участь міністри країн блоку. Делегацією керує глава МЗС Бельгії, що головує в Раді ЄС - Аджа Лябіб.

Європейський Союз вітає рішучість України просуватись у програмі реформ ЄС, особливо в нинішніх складних умовах війни, й очікує на подальшу політичну рішучість щодо ретельного та активного проведення необхідних реформ, заявила Лябіб на конференції. “Ми вітаємо чітку рішучість України просуватись у програмі реформ ЄС, особливо в нинішньому складному контексті, створеному загарбницькою війною Росії, і очікуємо на подальшу політичну рішучість щодо ретельного та енергійного проведення необхідних реформ. Вигоди для обох сторін від наших тісних відносин очевидні”, - сказала вона.

Наступний раунд переговорів про вступ

[ред. | ред. код]

Наступний раунд переговорів із Євросоюзом щодо вступу України відбудеться у липні в одній з європейських країн.

EU FLAG

Про це у Люксембурзі під час спілкування з пресою після завершення першої міжурядової конференції між Україною і ЄС щодо входження України повідомила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішинa

«Вже у липні відбудеться наступна зустріч наших делегацій. Де? В Європі»

- сказала віцепрем’єрка.

Вона зауважила, що під час сьогоднішньої конференції сторони почали узгоджувати календар заходів по всіх 33 напрямках майбутніх переговорів.

Ольга С.

«Переговори по секторах лише починаються. Уряд представив свою переговорну позицію, яку схвалив у п’ятницю. Але, звичайно, для того, щоб сьогоднішня зустріч відбулася, потрібен був консенсус всіх 27 держав Європейського Союзу, і над цим ми працювали достатньо довго», - зазначила Стефанішина.

Вона додала, що це був важкий період, коли виникали спірні питання у торгівлі з сусідніми країнами, зокрема із Польщею. Україна продовжувала системний діалог з Угорщиною. Деякі з країн ЄС також ставили питання, чи зможе Україна в умовах війни імплементувати певні зобов’язання в рамках процесу входження, розповіла Стефанішина.







Джерела: https://www.ukrinform.ua/tag-vstup-do-es

  1. Вступ України до ЄС: 25 червня стартують офіційні переговори. www.ukrinform.ua (укр.). 25 червня 2024. Процитовано 1 липня 2024.