Краківська шопка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Краківські різдвяні ясла)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Краківські різдвяні ясла зі сценою поклоніння пастухів є частиною традиційного краківського фольклору[1].

Докладніше: Шопка

У всіх католицьких костелах Польщі під час різдвяних свят 25 грудня показуються ясла. Фігури в натуральну величину представляють Дитятко та його батьків в оточенні пастухів і домашніх звірів: корови, коня, осла і овець. 6 січня додають сцену Поклоніння волхвів. Ясла залишаються до 2 лютого.

У Кракові вже кілька століть існує традиція споруди переносних ясель. Цим займалися муляри, для яких взимку не було роботи. З початку XX століття мистецтво виготовлення цих ясел зросла до рівня майстерності. Майстри змагалися в багатстві ясель, схожих на мініатюри фасадів краківських костьолів. Ясла були зроблені з дерева і обклеєні різнобарвною алюмінієвою фольгою. У 1927 році відбувся перший офіційний конкурс краківських ясель. З 1937 року в перший четвер грудня на краківському Ринку (центральна площа Старого міста) на сходинках пам'ятника Адаму Міцкевичу творці ясель показують свої роботи, а журі конкурсу обирає найкращі з них.

Галерея[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Anna Szałapak: Szopki krakowskie : "Bosz", Olszanica, 2002 : ISBN 8387730548
  • Leszek Ludwikowski, Tadeusz Wroński: Tradycyjna szopka krakowska : Muzeum Historyczne Miasta Krakowa : Krajowa Agencja Wydawnicza : Kraków, 1978

Примітки[ред. | ред. код]