Леблебі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Leblebi.jpg

Леблебі (тур. Leblebi, осново слова - لب, вимова - леб, в перській та турецькій мовах означає губи. Відповідно леблебі - губи до губ.) - ласощі, популярні в Ірані, Туреччини та деяких інших країн, що отримується з бобів нуту, які спершу сушаться, а потім підсмажують (без застосування жиру).

Леблебі спочатку готувалося в центральній Анатолії, в провінції Чорум; наразі поширилося по всій Туреччині. Крім звичайного леблебі, приготованого без приправ, є також леблебі підсолені, леблебі поперчені, леблебі з гвоздикою, леблебі з цукром тощо. Особливою популярністю користуються солодкі леблебі у дітей.

Процес приготування леблебі наступний: боби присмажуються на бляшаному плоскому аркуші, на повільному вогні. При цьому вони постійно перевертаються і перемішуються, щоб продукт підсмажився рівномірно. Після закінчення цієї процедури боби набувають характерного жовтого кольору з чорними точковими вкрапленнями. Після обсмажування леблебі стає хрустким.

В турецькій кухні також застосовується борошно з леблебі (leblebi tozu). Його вживають в їжу як в натуральному вигляді, перемішану з цукром, так і використовують при приготуванні інших страв, в першу чергу солодощів та різного печива.