Лизнівка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Лезнівка)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лизнівка
Лизнівка на межі Житомирської та Хмельницької областей; міст через автодорогу ШепетівкаЗвягель
Витікна південний захід від с. Червоний Цвіт
• координати50°15′49″ пн. ш. 27°11′51″ сх. д. / 50.26361° пн. ш. 27.19750° сх. д. / 50.26361; 27.19750
висота, м247 м
Гирлор. Смолка
• координати50°19′59″ пн. ш. 27°21′48″ сх. д. / 50.33306° пн. ш. 27.36333° сх. д. / 50.33306; 27.36333
Країни:Україна Україна
Хмельницька область
Шепетівський район
Житомирська область
РегіонЖитомирська область
Хмельницька область
Довжина18 км
Площа басейну:93,4 км²

Ли́знівка — річка в Україні, ліва притока Смолки (басейн Случі). Тече по території Шепетівського району Хмельницької області та по межі з Житомирською областю.

Довжина річки 18 км. Річка бере початок на південний захід від села Червоний Цвіт, протікає на північний схід та схід (у пригирловій частині). У середній течії протікає поблизу Городнявки, а в нижній — Дубіївки. Також в нижній течії річку перетинають автодорога та залізниця Шепетівка — Звягель. В селі Городнявка збудовано ставок.

У геоморфологічному відношенні басейн Лизнівки розташований в межах Славутського піщаного району. У цій місцевості багато боліт і лук, ймовірно тому ця територія мало заселена, а орні землі мають невеликі площі.

Лівий берег Лизнівки вкритий великими лісовими масивами, правий має відкриті ландшафти, а верхів'я та певна частина середньої течії також покриті лісами. Тут поширені сосна звичайна, дуб звичайний, береза бородавчаста та ялина європейська.

У живленні Лизнівки беруть участь дощові, підземні та снігові води. Найбільша частка припадає на дощові води, але і підземне живлення тут становить більше 30% річного стоку.

Долина і заплава річки широкі, на окремих підвищеннях розкинулись суходільні луки.

У водах Лизнівки мешкає до 26 видів риб (карасі срібний і золотий, плітка, пічкур, в'юн, короп, окунь, верховодка, линок, сазан тощо).

Серед земноводних дуже чисельними є жаби озерна, ставкова, гостроморда і трав'яна, кумка червоночерева і ропуха сіра. Трапляються тритони звичайний і гребінчастий. Зустрічаються вужі звичайний і водяний, ящірки живородна і прудка, черепаха болотяна, веретільниця, а також гадюка звичайна.

Серед ссавців велику активність проявляють ондатра, видра річкова, бобер, полівка водяна, свиня дика, лисиця, єнот уссурійський, вовк, сарна та лось.

Вказівник

Джерела

[ред. | ред. код]