Мегабіз I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мегабіз I
Народився кінець VI ст. до н.е.
Помер початок V ст. до н.е.
Підданство Перська імперія
Національність давній перс
Посада сатрап
Конфесія зороастризм
Батько Зопір
Діти Зопір

Мегабіз (Багабухша) I (кінець VI ст. до н. е. — початок V ст. до н. е.) — державний та військовий діяч Перської імперії Ахеменідів.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив зі знатного перського роду. Син Зопіра. Згідно Ксенофонту за часів царя Кира II був сатрапом в Аравії, але це вважаться сумнівним.

У 522 році до н. е. долучився до змови проти царя Бардії, якого в подальшому оголосили самозванцем Гауматою. Згідно Геродоту після цього змовники обговорювали подальший стан урядування Персії. Мегабіз начебто пропонував встановити аристократичний лад, але більшість висловилася за монархію. В подальшому брав участь у придушенні повстань в імперії. Але це вважається легендою.

У 520—518 роках до н. е. як сатрап Геллеспонтської Фригії діяв проти грецьких міст Халкедон і Візантій, але без значного успіху. Першим висадився у південній Фракії. Звідси пересили частину племені пеонів до Малої Азії. Замінений на чолі військ Отаном.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Klaus Bringmann: Die Verfassungsdebatte bei Herodot 3, 80–82 und Dareios’ Aufstieg zur Königsherrschaft. In: Hermes. Band 104, 1976, S. 266—279.
  • AbdolHossein, Zarrinkoob (1983). History of Iranian people before Islam. Amirkabir press.