Мурзилка в Африці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мурзилка в Африці
Вид мультфільму графічний
Режисер Євген Горбач
Семен Гуєцький
Автор сценарію Є. Дубинський
Композитор Олександр Зноско-Боровський
Аніматори Євген Горбач
Семен Гуєцький
І. Клебанов
С. Крюков
Звукооператор В. Гіршберг
Студія Київська фабрика "Українфільм"
Країна УРСР УРСР
Тривалість 11 хв. 17 с.
Рік 1934

«Мурзи́лка в Афри́ці» — анімаційний фільм 1934 року Київської фабрики «Українфільм»[1]. Мультфільм виконано у техніці мальованої анімації. Загальний метраж фільму — 295 м[1].

Сюжет[ред. | ред. код]

Група радянських дітей разом з Мурзилкою (смішним і симпатичним героєм з однойменного дитячого журналу) мандрує до Африки, щоб визволити з неволі негритянську дівчинку Кане. Долаючи труднощі й перешкоди, вони виривають Кане з лабет пригноблювача-колонізатора.

Робота над мультфільмом[ред. | ред. код]

« Робота над фільмом «Мурзилка в Африці» була, можна сказати, роботою всього мультиплікаційного цеху. Це було їхнє свято — адже вони все ж розпочали художній фільм. ... Не лише у мультиплікаторів, але й у творах дитячих письменників Африка посідала тоді чи не найперше місце. ... Африка була найбільш казкова частина світу на ниві мистецтва для дітей. І це легко можна зрозуміти. Та екзотичність флори і фауни поступалася в творах радянських митців іншому — боротьбі проти колонізаторів, боротьбі за визволення пригноблених африканців від ярма білих плантаторів. У дитячій літературі, у дитячому кіно поширеною темою була боротьба радянських школярів-піонерів за визволення маленького чорного хлопчика чи маленької чорної дівчинки з чіпких рук білого гнобителя-колонізатора. Це давало змогу показати і кмітливість та стійкість нашої дітвори, і її інтернаціоналізм. Показати у доступному для дітей вигляді. Шкода лише, що така сюжетна побудова потроху ставала штампом, загальним місцем. »

Крижанівський Б. М., Мальоване кіно України. — Київ: «Мистецтво», 1968. — с.86-87

Над мультфільмом працювали[ред. | ред. код]

Доступність[ред. | ред. код]

Фільм вважався втраченим, доки 6 серпня 2018 року він не був знайдений та розміщений на YouTube[2] користувачем Дмитрий Корнеев. Наразі знаходиться у Державному Фонді кінофільмів Російської Федерації.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Крижанівський Б. М. Мальоване кіно України. — Київ: «Мистецтво», 1968. — с.152
  2. Корнеев, Дмитрий (6.08.2018). "Мурзилка в Африке"("Мурзилка в Африці")/утерянный мультфильм 1934 года/. Youtube. 

Джерела[ред. | ред. код]