Нарасімха-варман I

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Нарасімха-варман I
Народився невідомо
Помер 668

Громадянство Індія
Національність таміл
Діяльність Король
Титул махараджахіраджа
Термін 630—668
Попередник Махендра-варман I
Наступник Махендра-варман II
Конфесія шиваїзм
Батько Махендра-варман I
Діти 1 син

Нарасімха-варман I (*முதலாம் நரசிம்மவர்மன், д/н —668) — махараджахіраджа імперії Паллавів у 630668 роках, визначний військовий діяч.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив з династії Паллавів. Син махараджахіраджи Махендри-вармана I. Про молоді роки його мало відомостей. Обійняв трон після смерті батька у 630 році.

Спочатку займався відродження держави після навали армії Чалук'я у 620-х роках. Втім наприкінці 630-х років стикнувся з новим вторгненням війська Пулакешина II. Нарасімха-варман зумів завдати ворогові низку поразок, відстояти свою столицю Канчіпурам, а потім перейти у наступ. Він напав на землі Чалук'їв. У 642 році при Ватапі (столиці Чалук'я) відбулася вирішальна битва, в якій Паллави здобули блискучу перемогу — Пулакешин II загинув, Ватапі було захоплено й сплюндровано. На честь цього Нарасімха отримав прізвище Ватапі-конда, тобто Підкорювач Ватапі. Також йому дістався титул Мамалла (Великий борець). Тому місто, що невдовзі було засновано, отримало назву Мамалапурам (сучасне Махабаліпурам).

Війська Паллавів окупували більшу частини держави Чалук'я до 655 року, коли військовики Паллавів вимушені були відступити на власну територію. В той же час Нарасімха-варман надав поміч радже Манавармі в отриманні трону Сінгалії на Шрі-Ланці. Помер Нарасімха-варман I у 668 році, владу наслідував його син Махендра-варман II.

Джерела[ред.ред. код]