ОГО

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ОГО
Логотип "Видавничий Дім "ОГО".jpg
Логотип
Тип щотижнева газета

Власник Віктор Данилов
Головний редактор Віктор Данилов
Засновано 2 жовтня 1992
Політична належність поза політикою
Мова українська
Головний офіс Рівне

Веб-сторінка ogo.ua

ОГО — україномовний інформаційно-рекламний тижневик. Видається щочетверга у Рівному з 2 жовтня 1992 року.

Історія[ред. | ред. код]

Тижневик свого часу ув першим у Рівному виданням безкоштовних оголошень. За свідченням засновника Віктора Данилова, матеріал для наповнення першого номеру він з колегами власноруч збирав, переписуючи оголошення, що висіли в місті на стовпах.[1] Перша назва газети — «Програма, реклама, оголошення», а її інформаційне наповнення складалось із телепрограми, приватних оголошень та реклами. Згодом назва видання скоротилась до «ОГО» (від слова «оголошення»).

З часом поступово додавались інформаційні матеріали — спочатку короткі добірки новин і тематичні колонки, а згодом — і авторські аналітичні матеріали, огляди, журналістські розслідування. Нині видання умовно розділено на три блоки: інформаційний, телепрограма та реклама з приватними оголошеннями.

2002 — під брендом «ОГО» функціонує Видавничий дім «ОГО», що видає також інші друковані видання.[2]

25 % читачів купують газету за передплатою останні — в роздріб. Частка реклами в виданні складає 35 %, кількість сторінок: 24.

Редакційна політика[ред. | ред. код]

Це незалежне друковане видання, що існує за рахунок доходів від реклами та реалізації, газета не отримує дотацій від політичних сил та бізнесових кіл, не підтримує жодну політичну партію.

Газета бере участь у грантових проектах, які фінансуються Посольством США в Україні та іншими донорськими організаціями. Зокрема, 2006 року було проведено серію тренінгів з журналістики та редакційного менеджменту для журналістів державних та комунальних видань Рівненської області у рамках проекту «Підвищення мотивації працівників державних і комунальних ЗМІ Рівненської області для забезпечення вільного функціонування таких ЗМІ», а упродовж 2008—2010 рр. брали участь у реалізації проекту «Підвищення стандартів журналістської етики на Рівненщині та Волині».[3]

2008—2010 — газета була складовою мультимедійного ньюзруму, створеного, вперше серед регіональних газетних редакцій України, на базі редакції газет Видавничого дому «ОГО» та служби новин телерадіокомпанії «Рівне 1».[4][5] Газета і після закінчення експерименту створює креативні інформаційно-рекламні мультимедійні майданчики (газета + інтернет, газета + інтернет + телебачення) — такі як спецпроекти «Чоловічі розваги», «Жіночі розваги», «СмачнОГО!», «Зіркові подорожі рівнян» тощо.

Інші проекти:

 • шоу-конкурс для вагітних «Пузата мама»,[6]
 • регіональний конкурс учнівських творчих робіт «Я — журналіст!»,[7]
 • благодійний проект «Дарунок дитини»[8]
 • з 2002 року щороку до дня народження газети її журналісти здають кров на Рівненській обласній станції переливання крові.[9]
 • Щороку проводяться турніри з футболу серед команд підприємств та фірм Рівного "Бізнес-ліга «ОГО»[10]

У квітні 2012 року газета стала учасником інтерактивного медіапроекту «Інше місто», коли упродовж трьох тижнів чотири регіональні редакції України («ОГО» з Рівного, «Чернігівська медіа-група», «Коло» з Полтави та «Молодий буковинець» із Чернівців) обмінялись журналістами-блогерами для спільного дослідження туристичної інфраструктури міст і спільного скоординованого висвітлення у режимі онлайн результатів щоденного виконання журналістами тематичних завдань-квестів.[11]

«ОГО» має власну школу журналістики — «Школу універсального журналіста», яка існує з 2006 року.[12]Почавши свою діяльність як суто редакційна школа підготовки кадрів, проект розвинувся до всеукраїнського рівня — Школа проводиться у кількох різних вікових та часових форматах, не лише в Рівному, а й в інших містах, і серед її випускників — молодь з різних областей України, від Івано-Франківщини до Донбасу. За матеріалами Школи видано навчальний посібник «Школа універсального журналіста», який розповсюджується по всій Україні.

Нагороди[ред. | ред. код]

 • 2002 — лауреат у номінації «Найкращий дизайн спеціальних сторінок» на Першому професійному конкурсі преси, організованого Українською асоціацією видавців періодичної преси.[13]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. ogo.ua. Віктор Данилов: "Першу "ОГО" довелось самому писати, верстати і здавати у друк" | OGO.UA — Рівненський інформаційний портал. ogo.ua. Процитовано 2018-04-15. 
 2. ogo.ua. Видавничий дім «ОГО» | OGO.UA — Рівненський інформаційний портал. ogo.ua. Процитовано 2018-04-15. 
 3. ogo.ua. OGO.UA - Рівненський інформаційний портал. ogo.ua. Процитовано 2018-04-15. 
 4. Інформаційна служба каналу «Рівне 1» стала частиною мультимедійного ньюзруму. ru.telekritika.ua. Архів оригіналу за 2018-04-16. Процитовано 2018-04-15. 
 5. 1», Телеканал «Рівне. Новини Рівного. Відео on-line. Все про телекомпанію - Телеканал «Рівне 1». rivne1.tv (ru-RU). Процитовано 2018-04-15. 
 6. ogo.ua. У Рівному визначили найкрасивіших "Пузатих мам" | OGO.UA — Рівненський інформаційний портал. ogo.ua. Процитовано 2018-04-15. 
 7. http://www.ogo.ua/articles/view/2012-04-12/32955.html.  Пропущений або порожній |title= (довідка)
 8. ogo.ua. Благодійний проект "Дарунок дитини" розпочався з новорічних листівок | OGO.UA — Рівненський інформаційний портал. ogo.ua. Процитовано 2018-04-15. 
 9. 1», Телеканал «Рівне. 20-річчя газети "ОГО" святкували на станції переливання крові. У Рівному - Телеканал «Рівне 1». rivne1.tv (ru-RU). Процитовано 2018-04-15. 
 10. ogo.ua. У Рівному стартує "Бізнес-ліга "ОГО" з міні-футболу | OGO.UA — Рівненський інформаційний портал. ogo.ua. Процитовано 2018-04-15. 
 11. ogo.ua. До Рівного їде блогер-ревізор! [ОНЛАЙН-ПРОЕКТ] | OGO.UA — Рівненський інформаційний портал. ogo.ua. Процитовано 2018-04-15. 
 12. ogo.ua. Школа універсального журналіста: новий випуск - і новий набір! | OGO.UA — Рівненський інформаційний портал. ogo.ua. Процитовано 2018-04-15. 
 13. Українська асоціація видавців періодичної преси. uapp.org. Процитовано 2018-04-15.