Обговорення:Аналітик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Хімік-аналітик[ред. код]

Хімік-аналітик трохи не вписується у визначення. Він не робить узагальнень, і не повинен прогнозувати процеси й розробляти перспективні програми розвитку. Це роблять ті, хто замовляє хімічний аналіз та користується його результатами. Англійською мовою хімік-аналітик називається analyst. --Назар Саман 09:33, 26 березня 2009 (UTC)

Панове автори статті, я б вилучив хіміка-аналітика із загального визначення. Це дисонанс, ріже око. --Назар Саман 12:09, 26 березня 2009 (UTC)

Чому? --Рейдер з нікчемного лісу 15:23, 26 березня 2009 (UTC)
Різниця принципова. Аналітик-фінансист, економіст, політолог обробляє інформацію, яку знаходить у якохось джерелах, і створює логічну модель, що дозволяє робити висновки, прогнози та щось планувати. Хімік-аналітик маніпулює з речовиною, використовуючи спеціальне обладнання, посуд, реактиви та ін. При цьому він встановлює якісний та кількісний склад зразка речовини, тобто створює інформацію. Ця інформація може бути використана іншими фахівцями так само (з загально-методологічного погляду), як вищезазначені аналітики використовують свою інформацію. Співставляти джерело інформації та її отримувача - то груба методологічна помилка.--Назар Саман 07:02, 27 березня 2009 (UTC)

Аналітик = той, хто щось там «аналізує». При чому тоді «здатний прогнозувати»? Прогнозування - це зовсім інший фах. Ця куца «стаття» - типове МАРГІНАЛЬНЕ ВП:ОД. Про що додатково свідчать «посилання на джерела» - якась місцева економічна енциклопедія без згадки про № сторінки.

Інтервікі[ред. код]

Англійське слово Analytic є прикметником, тоді як українське слово аналітик - це іменник. Тому інтервікі некоректне. Англійському Analytic відповідає українське аналітичний, а українському аналітик - англійське Analyst.--Назар Саман 11:06, 26 березня 2009 (UTC)

Дякую за зауваження. Але на майбутнє раджу сміливіше підходити до виправлень, якщо Ви в чомусь впевнені то одразу виправляйте. --Рейдер з нікчемного лісу 11:23, 26 березня 2009 (UTC)
Дякую за довіру та за добру пораду. Я не знаю, як виправляти інтервіки, бо не цікавлюся технічною стороною Вікі. Шо робити з хіміком-аналітиком (див. вище), я теж не знаю. Такі слова як дізамбіг та редирект мене тількі засмучують.--Назар Саман 11:34, 26 березня 2009 (UTC)
Най буде, це ж не строге визначення. А щодо технічної сторони то варто дивитися як зроблені інші статті і в своїй робити так само, нічого складного тут нема, скоро узвичаєтеся. --Рейдер з нікчемного лісу 11:44, 26 березня 2009 (UTC)