Обговорення:Аутизм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Logo sociology.svg Стаття «Аутизм» є частиною Вікіпроекту «Соціологія», який покликаний вивести соціологічний сегмент Вікіпедії на новий якісний рівень. Якщо маєте бажання створювати або покращувати статті пов'язані з соціологією, Ви також можете долучитися до проекту. Ласкаво просимо всіх!

Додавайте цей шаблон до усіх статей соціологічної тематики. Для цього розмістіть на сторінці обговорення статті цей код: {{Стаття проекту Соціологія}}

Untitled[ред. код]

Це дуже застарiлий опис аутизму. Аутизм - бiльше нiж дитяче захворювання, що веде до нездатності спiлкуватися та рутинам, порушення яких - трагедiя. Iнтелект у цьому випадку ширший, ніж "острівці знання". Те, що описано у цієї статті - низькофункційний аутизм. Але існує ще високофункційний аутизм та синдром Асперґера. Обидва характеризуються нормальним або високим інтелектом, але зниженними комунікативними здiбностями, як наприклад розуміння міміки та жестів, тлумачення прихованого сенсу тощо. Стереотипна поведінка не така чітка, як у низькофункційних аутистів. На "зміну" їй приходять "обсесивні" інтереси. Тільки 25% аутистичного спектру - низькофункційні аутисти. Решта - високофункційні та люди з синдромом Асперґера. Різниця між високофункційним аутизмом та синдромом Асперґера в тому, що перший помітний майже з народження, а другий - інколи лише з трирічного віку. Приклади не низькофункційних аутистів: Темпл Ґардін (тваринний психолог), Вернон Сміт (лауреат Нобелевської премії з економіки), можливо Білл Ґейтс. Аутизм зустрічається в одного зі 150 (і не лише у дітей, аутизм - на все життя), з яких 25% - низькофункційні, 25% - високофункційні, 50% - з синдромом Асперґера. Причини виникнення аутизму достеменно невідомі, існує декілька десятків теорій. Щодо "острівців знання", то вони існують не тільки в аутистів - і не тільки зі зниженими здібностями в інших сферах. Приклад людини без аутизму з нормальними здібностями і "острівцем знання": Даніель Таммет. 10% аутистів (усіх типів) мають "острівці знання", 75% людей з "острівцями знання" - аутисти.--Alexmagnus 02:56, 23 листопада 2007 (UTC)

Так напишіть про це у статті, а не на сторінці обговорення.--Leonst 17:55, 23 листопада 2007 (UTC)
Я б написав, але я вважаю, що не зможу написати добру енциклопедичну статтю українською мовою. Вперше, тому що я вже довго не користувався українською, вдруге, тому що я не знаю як сформулювати все, що я знаю про аутизм, у статтю.... Нiмецька Вiкiпедiя має добру статтю про аутизм, англiйська має навiть окремi статтi про кожну з трьох форм аутизма (Low functioning autism, High functioning autism, Asperger's syndrome). Якщо хтось з кращими знаннями української та часом може перекласти три англiйськi чи одну нiмецьку статтю, це буде найкращий варiант.--Alexmagnus 19:13, 30 січня 2008 (UTC)
Якби ми всі чекали, доки прийдуть професіонали і напишуть статті, не було б Вікіпедії ;) --Beroal 22:51, 31 січня 2008 (UTC)