Обговорення:Масонство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Dobra kandydat.png
Ця стаття була кандидатом у добрі. Див. сторінку обговорення Відправлена на допрацювання 11 березня 2011 року.

Мені належить частина про древніх українських масонів.

Свої невдоволення та запитання залишайте тут.

  • Поставте назви видавництв і роки видань у джерелах. Розпишіть, будь-ласка, історію масонства. Для "українських масонів" поставте джерела, а краще цитати.--Alex K 10:31, 13 лютого 2007 (UTC)

Шановний Alex K ! Для тих, хто цікавиться історією масонства, є всі необхідні посилання на сайті ВЛУ. --Vedi 19:39, 10 жовтня 2008 (UTC)

  • Можливо треба змінити "Таємні орг-ії України" на "Таємні організації України", бо оргії виглядають не дуже адекватно :)--Mee 10:52, 20 червня 2007 (UTC)
Змініть, будь ласка, як вам завгодно --Tomahiv 10:53, 20 червня 2007 (UTC)
Зроблено! --Mee 21:39, 4 серпня 2007 (UTC)
  • Що масонство засновано на засадах релігійної терпимості - повна брехня!! Навпаки, масонство керується засадами активної боротьби, нищення і придушення християнства та ісламу. --Slepowron.svg ZaXaR обг 15:56, 22 березня 2008 (UTC)
Це твердження походить з вашого персонального досвіду?--Wanderer 07:22, 29 березня 2008 (UTC)
Додав посилання [сюди] (рос), можу рекомендувати як матеріал для співставлення. Моє от прийшло до висновку, що "терпимістю" там й не тхнуло ніколи, а от фанатизму серед "тих, хто в курсі" -- завжди вистачало.--MichaelShigorin 12:54, 10 вересня 2008 (UTC)

Шановні друзі ! Регулярне масонство є за визначенням термипим до всіх монотеїстичних релігій, тобто релігій, які визнають єдиного творця. Окрім того, в регулярному масонстві заборонено обговорювати релігійні та політичні теми. --Vedi 19:41, 10 жовтня 2008 (UTC)

  • Мене цікавить, чи є якісь переконливі докази, що смерть герцогу Орлеанському спричинили масони? Також пропоную виділити окремий розділ для фактів про дії масонів, що суперечили їх Конституції і не були покарані та будь-яким сумнівним діям з їхнього боку. --RoiGa 16:09, 18 жовтня 2008 (UTC)
"По мере того, как замирала жизнь в отдельных ложах, засыпали и центральные органы. Если ещё в 1791 году Великий Восток открывал новые ложи, то уже в декабре 1792 года герцог Орлеанский, принявший имя Луи-Филиппа-Жозефа Эгалитэ, сложил с себя звание гроссмейстера, доведя об этом до всеобщего сведения путём печати. «Я вступил в масонство,�� — гласило его заявление,�� — которое является некоторым подобием равенства, в ту эпоху, когда ещё никто не мог предвидеть нашей революции, точно так же, как примкнуть к парламентам, которые являлись подобием свободы. Но я покинул затем призрак ради действительно. Не зная, каким образом составлен Великий Восток, и полагая, что республика, особенно в начале своего учреждения, не должна допускать никакой тайны, никакого Великого Востока, так и собраний франк-масонов».
---
Сумрачный покров террора окутывает французское общество. Гибнет на эшафоте бывший гроссмейстер, Филипп Орлеанский, гибнет часть членов Великого Востока. Лишь три ложи в Париже поддерживали свою деятельность: Центр Друзей, Друзья Свободы и Святого Людовика Мартиники. " (с) Макарова Н.И., Тайные общества и секты: культовые убийцы, масоны, религиозные союзы и ордена, сатанисты и фанатики., "Литература", Минск, 1997.
Філіп Орлеанський склав повноваження в грудні 1792-го, а стратили його в листопаді 1793-го. Цілий рік масони ганялися за бідолашним герцогом (хоча він вже не був герцогом) доки 6-го листопада не наздогнали й не засунули в гільйотину. Невірю. Тим більше, що причиною страти була участь його старшого сина Луї-Філіпа (майбутнього короля) в заколоті Дюмурє і втеча за межі республіки. З повагою, Snay.
Приведённые выше пассажи НЕ говорят о том, что именно масоны причастны к гибели. Или я что-то неправильно понимаю ? --Movses
Так і я про те саме. Дуже дивно читати тікі твердження написані немасоном. Чи може автор статті масон і точно знає, що говорить? :) Snay.
  • «На українських грошах ви можете щодня бачити масонські символи[a 1][a 2].» Конспірологічна маячня. Snay UA (обговорення) 19:48, 24 грудня 2012 (UTC)
  • «Полум'яна Долоня Осіріса» в Києві - це фейк, що можна бачити з їхнього сайту http://osiris.zg5.ru/ де повно ненормативної лексики. Snay UA (обговорення) 19:48, 24 грудня 2012 (UTC)

Примітки[ред. код]

Ющенко, Тимошенко - масони[ред. код]

Звідки інформація? Щось не зустрічав такого.

Я теж, але за поведінкою дуже схоже. Буде цікаво колись дізнатися...

Шановні читачі Вікіпедії ! Віктор Андрійович Ющенко не є членом жодної з українських лож регулярного масонства. Юлія Володимирівна Тимошенко не може бути членом регулярної масонської ложі a priori, тому що до регулярного масонства жінок не приймають. --Vedi 19:36, 10 жовтня 2008 (UTC)Vedi.

А хто каже, що вони масони? В статті такого немає — NickK 19:29, 10 жовтня 2008 (UTC)

Миколо, я ще не редагував статтю. Я лише намагаюся зняти тег "упередженості" статті. --Vedi 19:36, 10 жовтня 2008 (UTC)Vedi .

Ненейтральність не в Ющенку чи Тимошенко, а та, яку зазначив вище ZaXaR. Успіхів! — NickK 19:42, 10 жовтня 2008 (UTC)

Миколо, дякую за Вашу швидку відповідь. ZaXaR, як і будь-який користувач Вікіпедії, має право на висловлення своєї думки. Я, як користувач Вікіпедії, також. Але як масон та один з офіцерів Ложі "Три Колони", я лише хотів би ще раз наголосити, що Конституція Андерсена - керівний документ регулярного масонства - прямо забороняє упереджене ставлення до будь-яких релігій, а також обговорення політичних та релігійних питань під час офіційних праць ложі. --Vedi 19:57, 10 жовтня 2008 (UTC)

То й напишіть про це у статті — NickK 19:59, 10 жовтня 2008 (UTC)

Спробую трохи пізніше - на жаль, за браком часу....--Vedi 20:02, 10 жовтня 2008 (UTC)

Шановні у цій статті дуже мало посилань!!! ДУЖЕ МАЛО!!! Треба виправляти становище!!--BBCWorld 23:32, 7 липня 2010 (UTC)