Обговорення шаблону:Геологія
Можливо четвертинна геологія, а не четвертична? Адже укр. первинний, вторинний, третинний, четвертинний. А четвертичний - то калька з рос. четвертичный --Helgi 19:31, 14 квітня 2011 (UTC)
- Це можливо виправити без даремного галасу. Шаблон калька російського шаблону. --Dim Grits 20:07, 14 квітня 2011 (UTC)
Структура шаблону
[ред. код]Стркуктура шаблону досить сира і непослідовна. Петрографія і петрологія в різних вагових категоріях. Петрографія є описовою частиною петрології. Літології нема взагалі. Геодинаміка є частиною геотектоніки, а самої геотектоніки нема. Чому геоекологія є підрозділом гідрогеології? Формально інжеренка не є підрозділом гідрогеології, хоча інженерка, гірогеологія і четвертинка в універі часто обєднують в один курс. Сейсмологія має сяке таке відношення до геофізики, а от сейсморозвідки нема. Щодо регіональної геології, то вираз геологія такої-то країни з точки зору геолога є ідіотизмом, бо границям геологічних провінцій, областей, структур абсолютно начхати на границі політичні. Нжаль цей вираз з подачі політиків і господарників став усталеним --Helgi 19:44, 14 квітня 2011 (UTC)
- Шаблон калька російського шаблону. Класифікацій є багато. З більшістю Ваших пропозицій погоджуюсь, можна перекроїти додавши джерело нової структури. Щодо регіональної геології за країнами з Вами не погодяться не тільки вітчизняні колеги, але й закордонні. Це одна з форм описового наближення за розміщенням, а не за предметом, що використовується в більшості наук про Землю: географії, ботаніці, зоології, ґрунтознавстві. --Dim Grits 20:07, 14 квітня 2011 (UTC)
- З геологією Австо-Угорщини стикались? З геологією СРСР? Югославії, Чехословаччини...? Стереотипи надзвичайно живучі. При описі геології України з єдиної структури Карпатського меганапнорію по-живому видирають значний шмат і описують як геологія Українських Карпат (до 1991 Советских Карпат). --Helgi 20:28, 14 квітня 2011 (UTC)