Реагенти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Див. також: Реактанти

Реаге́нт [від ре… і лат. agens (agentis) — діючий] (рос. реагент, англ. reagent, нім. Reagens n) — речовини, які беруть участь у певній хімічній реакції, але не є об'єктом обробки.

При вивченні механізмів реакцій під реагентом часто розуміють сполуку, що вступає в реакцію, атакуючи іншу — субстрат. Реагенти широко застосовують у збагаченні корисних копалин, зокрема у флотації, при бурінні, як інгібітори корозії, в процесах емульгування та деемульгування тощо.

  • 1. Речовина, що є учасником хімiчної реакцiї (реактанти, промiжнi речовини й продукти реакцiї). При вивченнi механiзмiв реакцiй пiд реагентом часто розумiють сполуку, яка вступає в реакцiю, атакуючи iншу — субстрат, напр., приймаючи або вiддаючи йому групу, атом, електронну пару (електрофiльнi та нуклеофiльнi реагенти вiдповiдно) або електрон.
  • 2. Сполука, за допомогою якої можуть бути здiйсненi певні хімiчнi реакцiї.
  • 3. В аналiтичнiй хімiї — сполука або певна композицiя, яка дає з аналiзованою речовиною характерну реакцiю, що супроводиться певним ефектом (випаданням осаду, газовидiленням, змiною оптичних властивостей тощо).
  • 4. Тестова речовина, яка додається в систему для того, щоб викликати певну реакції, або щоб впевнитись, чи певна реакція відбувається.

Окремі різновиди реагентів[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]